Juraj Rizman, partner prezidentky Zuzany Čaputovej, prezradil, čomu sa aktuálne venuje.

Nemal si niekedy chuť vstúpiť rovno do politiky?

Ani nie. Možno som naivný, ale naozaj verím, že ak chceme posunúť Slovensko vpred, do politiky by mali ísť hlavne tí najlepší z nás. Nie priemer či nebodaj podpriemer. Za 45 rokov života už celkom dobre poznám svoje slabé aj silné stránky a naozaj tu vidím množstvo vhodnejších kandidátov na získanie mandátu a verejných funkcií. Niekto môže byť dobrý občiansky aktivista, podnikateľ, učiteľ či lekár… Ale nemusí byť dobrý politik. Pozri sa, koľko bielych vrán v politike zlyhalo. Pritom tí ľudia v istom čase a za istých okolností ukázali kus občianskej statočnosti. Ale ani to neznamenalo, že z nich boli automaticky dobrí politici.

Čomu sa aktuálne venuješ?

Som nezávislý konzultant. Venujem sa tomu, čo ma baví a čomu som sa venoval celý život: plánovaniu kampaní, stratégiám a komunikácii.

Dá sa z toho vyžiť?

Ale áno. Ľudí, ktorí hovoria, že to vedia, je veľa, ale ľudí, ktorí to naozaj aj dokážu a majú za sebou konkrétne výsledky, tu zas až toľko nie je.

Prečo si sa rozhodol odísť od Juraja Šeligu?

V istom období som prestal veriť, že toto je vláda zmeny, v ktorú som dúfal. Môj odchod rozhodne súvisel viac s mojou frustráciou z celkovej politickej situácie než so samotným Jurajom Šeligom. Ja som z bratislavského Tehelného poľa, on je z Oravy. S Jurajom sme si vždy dokázali chlapsky a priamo povedať, čo a ako. Dodnes ho preto považujem za priateľa. No veľmi mi prekážalo, ako niektorí politici hovorili v médiách či na sociálnych sieťach o mojej partnerke aj o mne a potom sa pri osobnom stretnutí tvárili, že sa vlastne nič nestalo. Niekomu to možno neprekáža, ale mne áno.

Môj život s prezidentkou: Juraj Rizman, partner Zuzany Čaputovej, prezradil ich spoločné plány, ako fungujú v domácnosti a čo kvôli vzťahu stratil. Viac o ich súkromí sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 3. júna).

Diskusia