Všetci máme za sebou v mnohých ohľadoch veľmi náročný rok. Upratali sme si v rebríčku hodnôt a utvrdili sme sa v tom, že okrem zdravia je najdôležitejšia milujúca rodina. Presne v takej žije moderátorka Alena Heribanová (65) s dcérami Tamarou (35), Barbarou (30) a ich príbuzenstvom.

Aká je vaša úplne prvá vianočná spomienka?

Babsy: Ja si živo vybavujem spomienku, keď sa mama na Štedrý večer vrátila z televízie, kde moderovala charitatívne podujatie Konto nádeje. Bola unavená a trošičku nervózna, lebo musela dopiecť kapra a doladiť posledné detaily pred večerou. Mala som asi štyri roky a prežívala som obdobie vzdoru. Vehementne som odmietla jesť kapustnicu a moje gesto nesúhlasu bolo také silné, že som tú kapustnicu vyliala na krásne prestretý stôl a, samozrejme, obliala som si sviatočné ružové šaty. Zvyšok večera som trucovala v zhasnutej izbe. (Smiech.)

Tami: Sedím pod slávnostne prestretým stolom, mám na sebe purpurové zamatové šaty s mašľou pod krkom, potajme chrúmem vianočné trubičky a sledujem ponožky v papučiach rodiny naokolo. V tomto poradí: maminka Alenka, tatko Jožík, deduško Vladko, ujo Vladko, teta Saskia. Do izby vchádza ďalší pár nôh. Babička Marienka nesie porcelánovú misu s kapustnicou. Vo vzduchu cítiť vôňu ihličia, perníkov, kakaových dlabiek a pečeného kapra na kmíne. Predtým ako začneme spievať a natierať oblátky, odhalia môj úkryt a musím na stoličku k stolu, uprostred ktorého tróni starodávne sito po prababičke Matilde plné ovocia a sušených fíg.

Alenka: V duši doteraz nosím obraz svojich mladých krásnych rodičov, keď som mala možno tri roky. Sedeli sme za stolom a tešili sme sa z perníkovej chalúpky. Bola tam Marienka, Janko aj ježibaba a mne sa zdalo, že rozprávky sa počas Vianoc menia na skutočnosť.

ALENA HERIBANOVÁ a jej dcéry prežili náročný rok. Aké sú ich vrúcne priania? Celý rozhovor nájdete v najnovšom dvojčísle týždenníka Život (v predaji od štvrtka 17. decembra 2020).

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Monika Beňová s partnerom Ľubošom v Starom Smokovci.

Pozrite ten luxus! MONIKA BEŇOVÁ si užíva partnerov apartmán v Tatrách

Janko sa stal principálom v divadle. Podnikanie mu, žiaľ, nevyšlo podľa predstáv, preto toto divadlo po 9 mesiacoch opustil.

Čo sa stalo? Kroner pôsobil ako rodený zabávač, v skutočnosti pred verejnosťou skrýval smútok

Legendárny český režisér zomrel 9. januára.

FRANTIŠEK FILIP (†90) podľahol koronavírusu. Zdrvený syn priznáva... Nakazil som ho ja!

Legenda českého filmu začínala ako baletka a choreografka. K vysnívanému herectvu sa dostala, hoci prijímacie skúšky na štúdium nespravila.

Od nečakaného odchodu legendy ubehlo už 17 rokov: Čo sa stalo so závetom Heleny Růžičkovej?

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER sa okrem maľovania venoval aj architektúre a je tvorcom originálnych budov.

Najkontroverznejší umelec Rakúska: Hundertwasser svoje názory verejnosti rád predstavoval nahý

STANLEY MATTHEWS sa ako rytier správal na ihrisku i v živote.

Stanley Matthews bol prvý futbalista, ktorý sa mohol pýšiť titulom sir. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia