Dlhé mesiace bojovala moderátorka Vera Wisterová (43) o to, aby jej exmanžel vrátil unesených synov z Ameriky. Po vyše polroku sa veci konečne pohli a súd odklepol, že deti sa majú vrátiť k mame.

Ešte počas samotného pojednávania boli na Slovensku medializované informácie o tom, že vaše deti ich otec zmanipuloval. Aj na základe toho – ako vnímali svoj návrat domov?

Môžem a asi by som aj chcela povedať, že neplánujem verejne cez médiá ani súkromne pred deťmi haniť ich otca, pretože to je podľa môjho názoru veľmi kontraproduktívne a nemal by to robiť žiaden rodič... Ale k návratu detí na Slovensko môžem povedať, že to bolo naozaj veľmi silné. Náš návrat bol veľmi emotívny a nezabudnem na to do konca života. Zároveň nezabudnem ani na ich stretnutie so starými rodičmi a na samotný príchod domov, keď uvideli všetky svoje hračky... Pamätali si ešte aj to, čo kde mali uložené. Tieto momenty sa ani nedajú opísať slovami.

Ako sa synovia celkovo cítia a ako aktuálne trávite spoločný čas?

Ako sa cítia? Obaja sú takí pokojní. Tým, že Slovensko sa vyhlo masívnej pandémii a gigantickej vlne, ktorá postihla zvyšok sveta, sú tu všetky opatrenia menej drastické než napríklad v Amerike. Tam sa v septembri ani neotvoria školy a výučba bude prebiehať online. Navyše to vyzerá tak, že takáto forma vyučovania bude trvať až do konca školského roka. A čo sa týka detí, najviac sa tešili na mojich rodičov aj na svojich kamošov rovesníkov.

Odkedy sa začala korona, neboli v kontakte so žiadnymi deťmi. Bolo to pre nich veľmi silné, keď videli všetkých starých kamarátov a mohli sa spolu špliechať v bazéne, hrať futbal, skákať na trampolíne bez toho, aby mali rúška na tvári a dodržiavali bezpečnú vzdialenosť, čo v Amerike stále platí. Čiže kamarátstva, kontakt s deťmi sú pre nich momentálne asi to najväčšie liečenie ubolenej detskej duše. Predsa len, deti medzi sebou vôbec nerozoberajú ťažké dospelácke témy a chcú sa len hrať.

Boľavá duša zostane Vere Wisterovej už na vždy. Prečítajte si celú spoveď o drsnom boji o deti v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 36 (v predaji od štvrtka 3.9.2020).

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia