Mohlo by sa zdať, že Zlatica Švajdová Puškárová (42) žije len pre svoju rodinu a prácu. Za posledné roky však prepadla hlbšiemu štúdiu sociálnych sietí. Má preto v pláne opäť si sadnúť do školských lavíc.

Na televíznej obrazovke ste viac ako dvadsať rokov. Čo vás život v televíznom prostredí naučil a ako vás zmenil?

Mala som veľké šťastie, že som si cez prácu plnila sny. V Markíze som mala vždy skvelé pracovné aj ľudské zázemie. Môžem slobodne novinársky tvoriť, realizovať sa a pracovať v perfektnom kolektíve. Zároveň ma toto prostredie naučilo tvrdo na sebe pracovať, pretože v živom vysielaní sa moderátor môže spoľahnúť iba sám na seba, svoje znalosti a skúsenosti.

Trinásť rokov ste moderovali reláciu Na telo, teraz máte pod palcom okrem Televíznych novín všetky mimoriadne relácie. Viacerí vaši predchodcovia sa v politike ocitli alebo sa do nej chystajú. Koľko takých ponúk ste dostali?

Dostala som viaceré ponuky, ktoré by pre niekoho boli možno atraktívne, ale spravodajstvo a moderovanie je hlboko v mojej DNA. Úprimne poviem, že som o vstupe do politiky neuvažovala, pretože novinárčina ma stále baví. Zároveň ma občas prekvapí, kto všetko sa chce dať na politickú dráhu.

˃˃˃ Fotografie obľúbenej moderátorky nájdete v galérii. ˂˂˂

Na základe toho, čo ste povedali, občas bolo – alebo možno je – náročné ostať v priamom prenose pri niektorých politikoch nestranná a neprejavovať city...

Čas neuveriteľne letí a ja v Markíze moderujem už šieste parlamentné voľby. Začínala som veľmi mladá, takže mám v hlave komplexný politický archív. (Smiech.) V relácii Na telo som mala 21 rokov, keď som prvýkrát spovedala vtedajšieho premiéra Mikuláša Dzurindu. Rešpekt som si nikdy nemusela vynucovať a nestrannosť je pre mňa jedna z kľúčových vlastností novinára. U mňa vždy rozhodujú výlučne fakty a súvislosti. To sa nezmenilo, ani keď oproti mne v štúdiu sedeli bývalí kolegovia, ktorí odišli do politiky.

Trend politických diskusií je za posledné dva roky populárnejší než v minulosti. Čím to podľa vás je?

O politiku bol v minulosti oveľa väčší záujem, než je dnes. Sledovanosť politických relácií bola mimoriadna, menila sa zásadne politická klíma, vstupovali sme do EÚ, NATO. Pred dvadsiatimi rokmi bola účasť vo voľbách 84 percent, čo bol neuveriteľný záujem o verejné veci. Potom prišlo obdobie, keď politika akoby prestávala byť pre ľudí taká atraktívna. Odišli mnohí výrazní politici, ukotvili sme sa v európskych aj bezpečnostných štruktúrach. Situácia sa však zásadne zmenila po surovej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá opäť zmobilizovala verejnosť.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Elisabetta Canalis

Modelka to priznala narovinu: Čo stálo za rozpadom jej vzťahu s Georgeom Clooneym?

Ilustračná snímka

Kráľovské rúško v podaní slovenskej návrhárky: Jana Pištejová opäť ohúrila

Erika žiari spokojnosťou. Jej outfity sú konzervatívnejšie, no pôsobí šťastne a prirodzene.

Už kúpila kočík: Erika Judínyová (49) žiari šťastím, zháňa výbavičku pre bábätko

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. apríla?

Kráľovský pár sa utiahol počas pandémie do svojho sídla vo Windsore.

Monarchia v karanténe: Kde sa schováva kráľovná Alžbeta II. pred vírusom?

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia