Rozhovory

Vašo Patejdl o práci aj súkromí: Prečo si dal 11-ročnú pauzu v Eláne a prečo sa vrátil?

redakcia
redakcia
23.11. 2021 8:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Robo Homola
Rozhovory

Vašo Patejdl o práci aj súkromí: Prečo si dal 11-ročnú pauzu v Eláne a prečo sa vrátil?

redakcia
redakcia
23.11. 2021 8:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Robo Homola

Pri príležitosti nášho sedemdesiateho výročia vám otvárame svoj bohatý archív. Vráťte sa s nami do roku 2014 a začítajte sa do článku, ktorý pôvodne vyšiel pod názvom: "Vašo Rozparovač".

V poslednom období sa o VAŠOVI PATEJDLOVI (59) hovorilo len v súvislosti s novou partnerkou Milušou a jeho obrovské úspechy s muzikálom Jack Rozparovač zostali nepovšimnuté.

Tento rok znamená pre vás dve významné výročia. Desiateho októbra oslávite vy a o dva týždne neskôr Jožo okrúhliny a Elán bude mať...

... neviem, koľko bude mať Elán (smiech), Elán bude mať veľa...

Presne 35, ale vaše účinkovanie v ňom trochu menej, pretože vy ste si dali 11-ročnú pauzu (1985 – 1996). Chceli ste sa venovať rodine. Čo spôsobilo, že ste sa vrátili?

Prestávku som si dal preto, lebo som chcel viac tvoriť a nehrať toľko koncertov; bolo ich neúrekom a život rýchlo utekal. No vrátil som sa potom v roku 1996. Robilo sa nejaké turné, tiež sme mali akési výročie, stretli sme sa takmer všetci starí elánisti, dokonca pricestovali aj Ďuro Farkaš z Ameriky a Zdeno Baláž z Austrálie. Už vtedy bolo jasné, že koncertov nebude toľko, aby ma to nejako trápilo. V podstate to prišlo prirodzene, ani sme sa nedohadovali, dobre, tak to dáme zase dokopy. Iba sme to urobili.

Pôsobíte „vyžehlene“ a spokojne. Ste spokojný?

V poslednom čase sa mi všetko viac-menej upratalo a žiadna strašná story z toho nie je. Veci sa dejú a život sa žije. Myslím, že najdôležitejšie sú čisté vzťahy a vyrovnať sa s tým, čo je a čo bolo.

Bolo jedno 31-ročné manželstvo, ktoré sa pred tromi rokmi rozpadlo. Vtedy ste hovorili, že rozvod aktuálne neriešite. Už sa stalo?

Áno, už sme rozvedení. V pokoji.

Zdroj: MATEJ KALINA

Aj ste sa stihli druhý raz oženiť?

Nie, to nie. Každého to zaujíma. Nevylučujem to, ale momentálne to neriešim, nik ma do toho netlačí. Ak na to bude niekedy chuť z oboch strán, tak nepoviem, že to vylučujem, najmä pre malého.

Nevolá sa Patejdl?

Nie, zatiaľ má meno po mame.

Benjamín pôjde, tuším, v septembri do školy.

Áno, teraz pôjde do školy. Je veľký futbalista. Máme asi tri domy od baraku futbalové ihrisko, takže tam chodí na futbal, je pohybovo veľmi zdatný, lyžuje.

Nedávno sa v médiách písalo, že sa tu zbavujete majetku a predávate nehnuteľnosti. Je to pravda?

Nie, omyl. Byt na Kramároch predával môj syn Vaško, lebo sa s celou rodinou presťahoval do Prahy. S ním sa stretávam na pive a navštevujeme sa ako rodiny, veď už mám dvoch vnukov. Sú to traja chalani – jeden strýko a dvaja synovci. A čo sa ešte predávalo? Nič. Dom aj chatu v Senci som nechal Ajke. Ja bývam v Kunraticiach pri Prahe a v súvislosti s nimi sa zase písalo, že som kúpil milenke dom.

Za desať miliónov českých korún.

Ani to nie je pravda. Tento dom máme prenajatý a do budúcna by sme si radi niečo postavili.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia