Ich hokejové kariéry mali odlišné smerovanie, napriek tomu Marián Gáborík (38) a Boris Valábik (34) spojili svoje sily. Výsledok na seba nenechal dlho čakať.

Športovci pred necelým rokom úspešne rozbehli spoločný podcast Boris a Brambor, ktorý sa v priebehu krátkeho času začal tešiť mimoriadnej počúvanosti. Práve preto neostala ich práca bez povšimnutia a už čoskoro sa dostane aj na televízne obrazovky. Nový projekt zastrešuje produkčná spoločnosť Dana Dangla a vysielať sa bude na obrazovkách verejnoprávnej RTVS.

Predtým, ako ste začali pripravovať spoločný projekt, ste sa údajne až tak dobre nepoznali. Ako moderátorskej dvojici vám to naozaj sedí, prispelo k tomu možno to, že ste obaja narodení v rovnaký deň?

Marián: Túto informáciu sme sa dozvedeli až počas našej prvej podcastovej epizódy.

Boris: Ja som to o tebe vedel...

Marián: Ale ja vôbec a, úprimne povedané, šokovalo ma to rovnako ako mnohých našich hostí. Zrejme to tak malo byť, aj keď prvotný nápad o spoločnom podcaste bol Borisov. Tým v podstate urýchlil moje predstavy o nejakom programe venovanom športovému zákulisiu, ktorý som držal v hlave. Padlo to veľmi vhod, a tak sme sa dali dokopy. Na začiatku sme ani nemali nejaké konkrétne plány, išli sme len od epizódy k epizóde. Osobne som nečakal, že to môže vypáliť v takom veľkom štýle. Veď po necelom roku sa so svojím podcastom dostávame na televízne obrazovky, za čo sme obaja vďační. Je to pre nás výzva a určite chceme, aby to bolo dobré. Zároveň by sme boli radi, keby nás ľudia nebrali ako profesionálnych moderátorov. My sme hlavne sami sebou.

Boris: Taká bola aj dohoda s televíziou. Jednak nebudeme nijako cenzurovaní a zároveň nás nikto nebude „chytať za slovíčka“. Stále budem napríklad hovoriť chodiť „pri more“, nie k moru, lebo som z Nitry. A takisto nebudem hovoriť ľad, ale „lad“. (Smiech.) Myslím, že v tomto smere k nám budú zhovievaví aj samotní diváci. Vedia, že nie sme „profíci“, no a dúfame, že naša autenticita si ich získa presne tak, ako si ich získala pri podcaste. Úprimne poviem, že hoci teraz hovoríme o televíznej verzii našej relácie, osobne som si nebol istý ani tou audio. Ľuďom sa to však zapáčilo a nebudem preháňať, ak poviem, že sme u nás aktuálne najobľúbenejším podcastom. Zároveň chcem zdôrazniť, že do televízie sme sa nijako nehrnuli. Išli sme to robiť ako svoje hobby, vďaka ktorému sa nám mohol splniť malý americký sen, a to dokonca na Slovensku.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Istou inšpiráciou vám bola americká rozhlasová a neskôr aj televízna šou Mike & Mike.

Boris: Áno, toto bol náš primárny vzor. Na začiatku sme sa rozprávali o tom, že by sme mohli začať v rádiu presne ako dvaja Mikeovia, kde jeden by bol novinár a druhý bývalý profesionálny športovec. Napokon zvíťazila myšlienka spoločného podcastu s tajným cieľom dostať sa časom do televízie. To však prišlo skôr, ako by sme čakali. Samozrejme, veľmi nás to potešilo, ale je to zároveň obrovský záväzok voči fanúšikom, ktorých určite nechceme sklamať. Rovnako tak nechceme sklamať ľudí v rámci televízie, ktorí do nás vložili dôveru.

Marián: Je pravda, že za sebou máme skvelý tím ľudí, či už hovoríme o podcastovom, alebo o televíznom svete. To, že relácia dostane obraz, je príjemný bonus. Rôzne situácie, napríklad zo športového sveta, budeme môcť ukázať, nielen siahodlho vysvetľovať. To je pridaná hodnota.

Teraz hovoríme skôr o výhodách toho, že vaša audiorelácia dostane vizuálnu podobu, ale vnímate aj nejaké nevýhody?

Marián: Je pravda, že pri výrobe podcastu sme viac uvoľnení, nemusíme sa napríklad vyobliekať, nezáleží na tom, ako pri rozhovore sedíme a podobne...

Boris: Ale ja som do podcastu stále chodil vyobliekaný. (Smiech.)

Marián: Áno, ale ja som preferoval skôr ležérnosť. Zároveň sme podcast mohli vysielať naozaj hocikde. Nezáležalo na tom. V televízii sú iné aspekty, na ktoré sa musíme sústrediť, aby bol výsledok dobrý.

Boris: Brambor má obrovskú obavu, pretože už viacero ľudí mu povedalo, že má tvár do rádia, takže pre neho bude prechod do televízie trošku zložitejší... Vôbec neviem, čo tým dotyční chceli povedať, ale je to jeden z problémov, s ktorým aktuálne bojujeme. Takže čo s tým? (Smiech.)

Marián: Asi budem musieť byť dlhšie v maskérni. Veď dnes sa už dá rôznymi efektmi urobiť na obrazovke všetko. (Smiech.)

Boris: No jasné, spravia z nás fešákov.

Marián: Z teba už väčšieho fešáka spraviť nemôžu, aj s tou kvetinkovou košieľkou, čo máš na sebe...

Boris: Ďakujem ti veľmi pekne, ale čo je zlá?

Marián: Ja by som si to v živote neobliekol.

Boris: Fakt? (Smiech.)

Pokračovanie na ďalšej strane...

Koza Cave Hotel

Jaskynný hotel či mrakodrap ako čistička vzduchu... Kam by ste radšej zavítali?

Populárne články
Herečka Zuzana Skopálová.

Zmena profesie? Žiaden problém! Neuveríte, čím sa živí herečka ZUZANA SKOPÁLOVÁ

Nevystavte sa zbytočne pneumokokovej nákaze, 
dá sa pred ňou ochrániť.

Postrach seniorov: Viete, ako sa ochránite pred pneumokokmi?

Marta Kubišová

Brat speváčky MARTY KUBIŠOVEJ zomrel pred dvomi rokmi. Prečo sa s ním doteraz nerozlúčila?

Boris Valábik

Tajná svadba: BORIS VALÁBIK je v chomúte. TAKTO vyzeral jeho veľký deň

Obec Tužina sa prvýkrát písomne spomína v roku 1393.

Obec, kde to žije: Nájdete tu tradičný mlyn s netradičnou kuchyňou a prívetivých obyvateľov

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia