„Asi nie som ideálny otec, bol by som však veľmi nerád, keby som bol nemilujúci otec,“ priznal nám muzikant Ondrej Kandráč (43) otvorene.

Nie ste však len muzikant, v súkromí ste aj otec. Ako výchova vašich rodičov ovplyvňuje váš prístup vo výchove detí?

Či chceme, či nie, zo svojej rodiny si do tej novej prinášame veľmi veľa. Nie sú to len kladné stránky, ale často aj zlozvyky. Myslím si, že nemám právo moralizovať, poučovať ani dávať zaručené rady, ako správne deti vychovávať. Naučil som sa však jednu vec, ktorá nám spolu s manželkou celkom funguje: nerobíme zo seba neomylných ľudí. Ak spravím niečo, na čo nie som hrdý, snažím sa to s deťmi odkomunikovať a uznať si chybu. Asi nie som ideálny otec, bol by som však veľmi nerád, keby som bol nemilujúci otec.

Deti EMKA a ONDREJKO prejavujú umelecké sklony a účinkovali aj na novom albume Malí KANDRÁČOVCI.
Zdroj: Archív O.K.

Vaše deti Emka a Ondrejko spievajú na novom albume Malí Kandráčovci. Myslíte, že sa poberajú vo vašich šľapajach?

Na našom najnovšom CD Malí Kandráčovci nespievajú len moje deti, ale aj deti kolegov z kapely. Všetky deťúrence sú neuveriteľne hudobne nadané a spolu im to úžasne ladí. Majú v sebe veľkú iskru a povestný východniarsky drajv. (Smiech.) Samozrejme, teší ma i to, že moje deti sú toho súčasťou. Ale aby som to zhrnul. Libanonský básnik Chalíl Džibrán raz povedal, že najväčšia chyba nás rodičov je myslieť si, že deti sú našou kópiou. Nie sú. Veľa z toho, čo doma vidia, si však prenášajú aj do budúcna. Ak sa raz naše deti budú venovať hudbe, budeme ich v tom spolu s manželkou isto podporovať. Ak nie, ony si raz vyberú svoju profesijnú i ľudskú cestu. Chcel by som však, aby boli ľuďom naokolo osožní.

MUZIKANT MÁ KRÁSNU RODINKU! POZRITE SI V NAŚEJ GALÉRII, AKO IM TO SPOLU PRISTANE
Diskusia