Herečka Gabriela Marcinková (34) mala možnosť preraziť v zahraničí. Do života jej však vstúpila láska a po prvom tehotenstve spoluprácu so zahraničným agentom ukončila. „Som rada, že si nemusím vyberať medzi kariérou a rodinou,“ priznala nám úprimne.

Už vyše roka ste dvojnásobnou mamou. Do akej miery vám tento fakt zmenil život?

Zubami-nechtami sa snažím predstierať, že nie až tak veľmi… Že mám naďalej prácu, ktorú síce obmedzujem, ale môžem sa jej venovať, že mám koníčky, ktorým sa občas povenujem a že mám manžela, s ktorým nám už určite každú chvíľu bude dopriaty aj nejaký čas pre seba… Ale treba si priznať, že posledné štyri roky sa náš život točí hlavne okolo detí.

Je pravda, že s príchodom druhého dieťatka sa povinnosti zdvojnásobia a je náročnejšie nájsť si čas na seba a odbehnúť si za prácou. Ako to máte s manželom vymyslené?

Pri jednom dieťati sme sa s manželom striedali a len občas využili služby babysitterky/kamarátky. Keď sa nám narodil Jakub (1), vedela som, že ak chcem pracovať, budem potrebovať ešte minimálne jednu opatrovateľku. A počas leta a manželovej extrémnej vyťaženosti sa k nám do Bratislavy na istý čas presťahovala aj babka. Hneď ako dostanem natáčací plán na isté obdobie, nastáva riešenie, kto bude kedy s ktorým dieťaťom. A pre istotu aj so záložným plánom, ak by náhodou niekto na poslednú chvíľu ochorel. Ale stále sa bavíme len o niekoľkých mesiacoch do roka. Väčšinu z roka som stále na klasickej materskej.

A zmenilo do určitej miery rodičovstvo váš vzťah s manželom?

Zaujímalo by ma, či existuje pár, kde by sa to po narodení (už len jedného) dieťaťa nezmenilo. Kým sme sa prvé roky manželstva mohli venovať hlavne sebe a práci, teraz sú na prvom mieste deti, do toho sa snažíme obidvaja venovať práci, ktorá nás baví, a okrem toho si ešte vybojovať nejaký čas pre seba.

Ako staršia dcéra Emka (4) prijala brata Jakuba? Je z nej veľká sestra, ktorá sa snaží pomáhať?

Niekedy áno. A niekedy sa radšej zahrá na bábätko ona – naučila sa ho výborne napodobňovať. Niekedy sa spolu nádherne hrajú, niekedy sa bijú. Niekedy spolu vedia perfektne komunikovať, niekedy je to záplava plaču a kriku. Fandím si, že je to taký správny súrodenecký vzťah.

FOTKY MARCINKOVEJ S RODINOU NÁJDETE V GALÉRII...

Aké je Jakub dieťatko? Iný ako Emka alebo sú obaja podobní?

S Jakubom sú mnohé veci jednoduchšie. Určite za to môžu aj moje skúsenosti z prvého materstva, ale veľkou mierou sa podpisuje aj pokojnejší temperament a lepší spánok. Pre mňa sú obidve moje deti najlepšie na svete, ale je pravda, že Jakub lepšie spĺňa termín, ktorý sa kedysi používal – „dobré dieťatko“.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia