Slovenský expert na umelú inteligenciu tvrdí, že informácie majú v tomto období cenu zdravia a ľudských životov. Musíme ich len zozbierať a využiť v náš prospech.

Po vypuknutí epidémie vydal Martin Spano (34) niekoľko virtuálnych letátkov o koronavíruse. Jeden z nich, ktorý porovnával príznaky koronavírusu, prechladnutia a chrípky, zdieľalo na sociálnych sieťach 6 000 ľudí.

Jeho online test, ktorý umožnil ľuďom zistiť , aké je riziko, že sa nakazia koronavírusom, si urobili desaťtisíce Slovákov. "Umelá inteligencia dokáže byť nápomocná aj vývoji liekov a vakcín proti koronavírusu. Na základe poznatkov získaných z podobných ochorení dokáže analyzovať vírus a robiť nespočetné množstvo simulácii jeho liečenia. Týmto spôsobom dokáže významne urýchliť vývoj vakcíny či dokonca liekov. A samozrejme, keby sme mali vakcínu či dokonca liek na koronavírus, mali by sme po problémoch," tvrdí vedec.

Ako fungujú matematické modely na predpovedanie vývoja epidémie a ako na Taiwane vláda pri boji s epidémiou pracovala so zdravotnými údajmi obyvateľstva? Ako by nám pomohli drony a mobilné aplikácie? Prečo sú dáta novou ropou a Čína novou Saudskou Arábiou? Prečítajte si v rozhovore s  Martinom Spanom, ktorý vyjde v týždenníku Život číslo 13.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Ilustračná snímka

Gröhling nemal na tlačovke rúško. Matovič sa s ním nebabre: Žiada najvyššiu pokutu!

Jonáš nakrútil video o priebehu choroby, aby ľuďom vysvetlil, čo sa s ním počas nej deje.

Útoky počas karantény: Nakazený Jonáš opísal desivé správanie agresívnych ľudí

Lídri hnutí a strán sa dohodli na zložení vlády. Čakajú ich ťažké časy. Je však dôležité, aby dokázali vládnuť celé funkčné obdobie a splniť svoje sľuby.

Aké šance má vláda? Politológovia opísali plusy a mínusy nových ministrov

ZIKA ASCHER nad návrhmi látok v roku 1946.

Tvorili pre Alžbetu II. či princeznú Dianu: Ascherovci do textilného biznisu zlákali aj Picassa

Prechádzka na čerstvom vzduchu robí zázraky.

Prebuďte sa zo zimného spánku: Za Jarnou únavou je nedostatok vitamínov

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia