Relácia však nebeží v priamom prenose.

Nie, nie je priamy prenos. Ide o polhodinovú reláciu nabitú skvelými témami, hosťami a vysielame ju v pondelky a piatky vždy o 18.00 na Trojke. Zároveň je to prvý pôvodný formát na tomto kanáli. Tvorcovia Trojky si totiž uvedomili, že je síce výborné mať veľký archív, z ktorého sa dá čerpať, ale nebude na škodu mať aj pôvodnú reláciu venovanú rôznym témam. Tie pondelkové sú skôr informačné, piatkové viac o oddychu a zábave.

Keď sme sa stretli pri rozhovore naposledy, práve sa vám skončila relácia Naj dedinka. Následne ste vydali knižky, venovali sa rádiu, divadlu...

Medzitým bol aj projekt vnúčatá, na to netreba zabudnúť. (Smiech.) Mala som tiež dabing, takisto už dlhší čas nahrávam pravidelne spoty pre známy potravinový reťazec, čo je skvelá práca. Bola som tiež na markizáckej Farme, čiže stále mám niečo. Mám veľké šťastie, že pracovné ponuky zatiaľ stále prichádzajú.

Ale po dlhšom čase vás budú môcť televízni diváci vídať na obrazovkách pravidelne.

Áno, to je pravda. S touto ponukou mi Juditka Gembická zavolala asi pred trištvrte rokom. Vtedy som okamžite súhlasila, ale prišla korona a nakrúcanie sa posunulo. V čase prvej vlny som však nebola bez práce. Robila som dabing, Trojka mi ponúkla dvadsaťdielnu Encyklopédiu prevencie. Nakrúcali sme v Sade Janka Kráľa s rúškami a radili seniorom, ako sa majú počas pandémie správať. Nakrúcalo sa v apríli, následne sa situácia začala zlepšovať, preto sme sa vrhli na prípravu Klubu na Trojke. Popritom som Andymu Krausovi prekladala z francúzštiny jeden seriál, čo ma veľmi bavilo. Andy je môj spolužiak z VŠMU a pamätal si, že viem po francúzsky. Síce som na obrazovke nebola pravidelne, ale stále som mala niečo rozrobené.

Čiže strach zo straty práce ste v čase prvej vlny pandémie nemali.

Našťastie nie. Ale množstvo mojich kolegov bolo na tom oveľa horšie. Nikdy nevieme, čo bude, preto si treba užívať každý deň. Platí to najmä pri korone, ktorá nabúrala aj všetky naše pracovné istoty, aj keď my herci, respektíve ľudia na voľnej nohe, sme už akosi na neistotu zvyknutí. Niekedy nevieme, čo budeme robiť budúci týždeň, a potom sa nám diár zaplní tak, že nič nestíhame. Ale momentálna situácia je pre mnohé profesie, pre umelcov, športovcov veľmi ťažká. My sme síce v septembri stihli odohrať pár predstavení Klimaktéria, ale v najbližšom období sa už do divadla tak ľahko diváci nedostanú. Pre mnohých kolegov to bude veľmi ťažké obdobie. Verím, že vláda a ministerstvá pomôžu, lebo bez umenia, kultúry, ale aj športu nemôže civilizovaný štát existovať.

Vy ste počas prvej vlny stále pracovali?

Áno, ja som v tomto období ďalej pracovala, môj manžel lekár robil stále a dcéra Katka bola buď s deťmi u nás, alebo my na striedačku u nich. Vždy bolo čo robiť. Najviac ma mrzelo, že som sa menej stretávala so svojou mamou. Chodievali sme s rúškami na prechádzky, samozrejme, s odstupom dvoch metrov, čo mi bolo veľmi ľúto. O to častejšie som s ňou telefonovala, ale osobný kontakt je osobný kontakt.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Rumunsko je krajinou hôr a fascinujúcej histórie.

Najkrajšie divy tajomnej Transylvánie: Rumunsko nie je iba o Draculovi

Donald Trump

To je ale suma! Liečba koronavírusu prezidenta DONALDA TRUMPA vyšla Američanov poriadne draho

Jozef Kmeťo (†47)

Publicista JOZEF KMEŤO (†47) nahral mrazivé video o svojom COVIDE-19. O pár hodín bol mŕtvy

Déčko má vplyv na zdravie zubov, svalov a kostí.

Slnko v pilulke: Ako na jeseň doplníte potrebný vitamín D?

Ilustračná snímka

S Kollárom sa v čase nehody viezla TÁTO SEXBOMBA: Čo robila cez lockdown v štátnej limuzíne?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia