Miluje zmeny a životné výzvy. „Pre mňa by bolo asi najťažšie, keby som vedela, že musím každý deň od pondelka do piatka pracovať zatvorená v kancelárii,“ priznáva moderátorka a herečka Katarína Brychtová (53).

Pred rokom sa dosť výrazne riešilo, že ste schudli. Stále v tom pokračujete alebo sa snažíte si váhu udržiavať?

Váhu si udržiavam zdravým spôsobom života, teda jedlom a cvičením. Nechcem tomu popustiť uzdu, lebo pribrať sa dá veľmi ľahko. Čo sa týka zníženia hmotnosti, nerobila som to len kvôli váhe, ale predovšetkým pre svoje zdravie. Mňa totiž bolievali kolená, aj preto som so zmenou životného štýlu a tiež s cvičením začala a tento problém sa následne vyriešil.

Čiže prvotný impulz vzišiel od lekára?

Áno, lekár mi povedal, že každé kilo dole mojim nohám pomôže.

Ako často cvičíte?

Trénujem dvakrát do týždňa, ale keď mám napríklad veľa práce, cvičím len raz do týždňa, niekedy ani to. Žiadne vrcholové výkony nečakajte, aj tak tvorí 80 percent úspechu strava.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Ako ste si upravili jedálniček?

V tomto smere mi pomohla spoločnosť, ktorá mi ponúkla spoluprácu. Prišlo to v ideálnom období, keď sa naplno prejavili problémy s kolenami a na odporúčanie lekára som mala ísť s váhou dole. Všetko do seba zapadlo, pretože som bola pripravená schudnúť. Cvičím aj sa stravujem pod dozorom Veroniky Hanákovej – nutričnej poradkyne a zároveň mojej trénerky, ktorá presne vie, aké cviky má na môj typ postavy aplikovať. Tým, samozrejme, nechcem nikoho odradiť a nabádať ľudí, aby cvičili výlučne s trénerom. Schudnúť sa dá aj bez neho. Ak máte radi chôdzu, korčule, bicykel, neurobíte chybu. Skôr je dôležité spojiť sa s niekým, kto vám poradí vo veci výživy a stravovania.

Čo je zaujímavé, mne sa schudnúť podarilo až po päťdesiatke, keď lekári hovoria, že to ide ťažšie, pretože vekom sa nám spomaľuje metabolizmus. Samozrejme, proces chudnutia nebol úplne jednoduchý, ale zas ani priveľmi náročný. A to nie som typ človeka, ktorý tvrdo dodržiava disciplínu, no napriek tomu sa schudnúť dá. A čo konzumujem? Mám veľmi rada sladké, ale doprajem si ho skôr dopoludnia. Na raňajky si napríklad dám chlebík s maslom, džemom a k tomu kávu. Desiatujem ovocie, na obed mäso so zeleninou, aj s prílohou. Na večeru si dám už len mäso alebo zeleninu bez prílohy. Ak som neskôr ešte hladná, zjem jabĺčko alebo iné ovocie.

Vyzeráte veľmi dobre. Myslím, že nikto by nepovedal, že ste už dvojnásobná babička.

(Smiech.) Ďakujem, ste milá. Ale je fajn byť v tomto veku babička, pretože ešte stále vládzem svojej dcére s deťmi pomáhať. Môžem sa s nimi zahrať, zašportovať si, čo je veľká výhoda, keď sa do rodiny narodia deti skôr. Starí rodičia v pokročilejšom veku už môžu byť unavení.

Po dlhšom čase máte v RTVS reláciu Klub na Trojke.

Som za to veľmi vďačná a teším sa. Je to pekná relácia, témami zameraná skôr na staršieho diváka, hoci si myslím, že svoje si v tomto programe môže nájsť úplne každý. Máme tam totiž veľa inšpiratívnych hostí, ktorí možno hovoria o témach bližších seniorom, no dotýkajúcich sa každého z nás. Ponúkame cvičenie, výživu, bezpečnosť, tipy na trávenie voľného času, rady, kreatívne nápady. Náš program je veľmi rôznorodý a pestrý, a to sa mi páči. Chodia k nám inšpiratívni hostia, privítali sme Evku Pavlíkovú, Gizku Oňovú, Zuzku Tlučkovú, Miloša Bubána, Martina Babjaka a ďalších.

Našou snahou je podnietiť starších ľudí, aby boli aktívni a nehovorili si, že už majú život za sebou. Chceli by sme, aby sa zaujímali o všetko, čo sa okolo nich deje, a ponúknuť im aj rôzne možnosti trávenia voľného času. Spolu so mnou reláciu moderuje Marcel Hanáček, ktorý je zároveň s Oľgou Záblackou autorom scenárov. Marcel je človek z rozhlasu, nikdy predtým v televízii nerobil, toto je pre neho prvá skúsenosť. Predtým bol šéfom rádia Regina, rozhlasovým moderátorom, ale napriek tomu, že s televíziou nemal skúsenosti, je výborný.

Klub na Trojke sa trošku podobá Dámskemu klubu, kde si moderátorky píšu spomínané scenáre sami. Aj vy sa na ich príprave podieľate?

Nie, ako som spomínala, máme skvelých scenáristov. Ide o mravčiu robotu obvolávania, vybavovania, na čo mi popri ďalších projektoch a vnúčatách neostáva čas. Participovala som na základnom smerovaní relácie, keď sme sa ešte len stretávali a rozprávali o prvých hosťoch, témach, scenároch. Vtedy som do toho trošku kibicovala, už aj vzhľadom na to, že za 30 rokov v rádiu a televízii mám za sebou nejaké skúsenosti. (Smiech.) Reláciu zastrešuje šéfdramaturgička Trojky Judita Gembická, ktorá mala veľmi šťastnú ruku pri výbere celého tímu. Sme tam naozaj dobrá partička.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Pre chorého brata je oporou.

Po problémoch v manželstve herca SVÄŤA MALACHOVSKÉHO zasiahla bratova diagnóza

Spolupacientka na chemoterapii Marianne požičala pre zábavu blond parochňu, hoci pred liečbou mala tmavé vlasy.

Rakovina prsníka ju takmer zabila: Marianna žije s metastázami po celom tele

Ilustračná snímka

Zvláštne miesto. Cítiť z neho pokoj, no zároveň nevysvetliteľnú záhadu, akej inde niet...

Diana a Charles

PRINCEZNÁ DIANA bola najkrajšia! Chirurg tvrdí, že má dôkaz

Celý život strávil po boku manželky Dariny, bývalej letušky, s ktorou mali tri deti.

Stano Dančiak miloval jednu z prvých letušiek v Československu. Aký bol skutočne ich vzťah?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia