V pamäti ho máme zafixovaného najmä ako dramatického herca s typickým zádumčivým pohľadom. Keď však v sebe prebudí komika, je to pre diváka vždy veľké osvieženie. Herec Tomáš Maštalír (42).

Už začiatkom decembra do kín zavíta film slovenského režiséra Jakuba Kronera a producentky a scenáristky Adriany Kronerovej s názvom Šťastný nový rok. Vianočná komédia plná zvratov, emócií, ale aj romantických situácií je zaujímavá predovšetkým svojím hviezdnym hereckým obsadením.

Vidieť na jednom plátne Emíliu Vášáryovú, Jiřího Bartošku, Táňu Pauhofovú, Antóniu Liškovú, Gabrielu Marcinkovú, Jána Koleníka, Zuzanu Norisovú, Jakuba Prachařa či Tomáša Maštalíra bude pre milovníkov romantiky obrovský zážitok. Film je určený hlavne pre ženy bez rozdielu veku, no tvorcovia veria, že zaujme aj mužské publikum.

„Hoci nepozerám televíziu, nemôžem povedať, že by som mal z romantických komédií vyrážky. Tento žáner si ako divák v podstate pozriem rád,“ priznal Tomáš Maštalír, ktorého sme zastihli krátko pred slávnostnou premiérou.

Opäť ste zmenili imidž. Dali ste sa ostrihať.

Už pár rokov vo všeobecnosti vyzerám aktuálne podľa toho, čo nakrúcam.

V zahraničí je veľkým trendom chudnúť či priberať kvôli úlohám alebo sa celkovo meniť a čo najviac sa pripodobniť postave, ktorú herec stvárňuje.

Áno, lenže my herci na Slovensku nemáme také možnosti ako v zahraničí. Nepripravujeme sa len na jednu rolu. Väčšinou nakrúcame viac vecí naraz, zároveň máme úlohy v divadlách a sme často v dlhodobejších projektoch. Takže aj naše „premeny“ sa hýbu v rámci možností.

Videli ste už film Šťastný nový rok?

Ešte nie.

Takže to pre vás bude prekvapenie.

Dúfam, že milé. (Úsmev.)

Nájdete si v nabitom programe čas odbehnúť do kina na kvalitný film aj mimo takýchto slávnostných premiér?

Slovo odbehnúť nie je presné, pretože ja kino pre život doslova potrebujem. Ani k tomu v podstate nemám viac čo povedať. Jednoducho do kina musím chodiť pravidelne.

Vo filme ste si zahrali pracovne vyťaženého otca, ktorý všade zabúda dcéru. Ste v súkromí zábudlivý alebo si termíny radšej zapisujete do diára?

Keďže sa za deň niekoľkokrát presúvam z miesta na miesto, úprimne priznávam, že keby som si diár niekedy zabudol, bol by som úplne stratený. Mám v ňom zaznamenaný plán predstavení v divadle, potom sú tam termíny nakrúcania, iné druhy roboty a toto držať v hlave, to sa určite nedá.

Idete ruka v ruke s dobou a technológiami? Myslím to tak, či máte diár v telefóne alebo si termíny zapisujete rukou?

V tomto smere som úplne starosvetský. (Smiech.) Mám diárik, do ktorého si všetko zapisujem, a držím ho pred sebou vždy, keď si potrebujem plánovať ďalšie práce.

Ilustračná snímka

Bývanie budúcnosti? Podobnosť týchto stavieb s logami známych spoločností nie je náhodná

Populárne články
Mária Kráľovičová

Herečka MÁRIA KRÁĽOVIČOVÁ prezradila, ktorí herci jej kľačali pri nohách: Srdce dala inému

Petra Vajdová

Talentovanej herečke svitá na lepšie časy: Prevzala predstavenie po Monike Potokárovej

Elena Suchá-Sojáková sa celý život venovala tvorbe etikiet a obalov.

Výtvarníčka spod Tatier vystavovala namiesto galérií v obchodoch, venovala sa etiketám a obalom

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa vzdajú svojej úlohy v kráľovskej rodine. Začnú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Princ Harry a Meghan sklamali kráľovskú rodinu. Čo je za ich rozhodnutím?

Záchranári nesú telo obete pádu lietadla v Teheráne. Haváriu lietadla ukrajinských aerolínií so 180 ľuďmi na palube, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán, nikto neprežil.

Pripravení na krízu? Ako môže konflikt v Iráne ovplyvniť životy Slovákov

Ilustračná snímka

Vylučujú metán všetky bylinožravce?

Zobraziť viac
Diskusia