Politička Monika Beňová (52) prežíva krásne chvíle. Onedlho sa po druhý raz stane mamou. Na reči neprajníkov nedá a na dcérku Leu sa s partnerom Ľubomírom Klčom (36) veľmi tešia.

Dnes už nie je Slovensko také konzervatívne ako pred pár rokmi, ale rodiť po päťdesiatke je u nás aj tak rarita. Mnohí si myslia, že je to nezodpovedné. Čo im odpoviete?

Ľudia majú v hlavách množstvo zbytočných predsudkov a obmedzení. Namiesto vlastnej spokojnosti a šťastia mnohí stále riešia život niekoho iného. Nezodpovedné je mať dieťa a nestarať sa oň. Mať dieťa, milovať ho a starať sa oň nie je nezodpovedné v žiadnom veku. Je to nádherné a fascinujúce.

Pred každým vážnym rozhodnutím človek zvažuje rôzne možnosti. Nad čím ste sa zamýšľali, keď ste sa rozhodovali pre dieťatko?

Stále akoby sa tu podsúvala predstava, čo všetko musí žena zvažovať, kým sa pre dieťa rozhodne. Ja som nebola mentálne ničím limitovaná. Dieťatko sme si veľmi želali. Nebolo čo zvažovať. Naše staré a prastaré mamy mali po tri, štyri, päť detí, omame sa môj otec narodil ako štvrtý syn po štyridsiatke. Takže nechajme viac priestoru osudu.

Monika Beňová prezradila aj to, že po pôrode plánuje rýchly návrat do práce. Kto sa bude starať o malú Leu? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 36 (v predaji od štvrtka 3.9.2020).

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia