Politička Monika Beňová (52) prežíva krásne chvíle. Onedlho sa po druhý raz stane mamou. Na dcérku Leu sa s partnerom Ľubomírom Klčom (36) veľmi tešia.

Jedenásť rokov ste boli manželkou Fedora Flašíka (62), s ktorým podľa vás máte korektný vzťah aj po rozvode. Keď sa ho novinári pýtali, čo hovorí na vaše tehotenstvo, poprial veľa šťastia a zdravia vám i vašej dcérke. Čo vás na tom rozčúlilo? Cítili ste za tým nejakú iróniu alebo vás nahneval jeho výrok, že vaše spoločné dieťa nebolo „témou dňa“?

Už nechcem odpovedať na otázky o bývalom manželovi. Máme spolu dobrý vzťah a to je všetko. Mám nový život a rodinu, on tiež. Verím, že médiá to konečne budú rešpektovať.

Prečo ste Ľubomíra pred verejnosťou tak dlho tajili?

Ľuboša som nijako netajila. Vedeli o nás všetci priatelia, známi, rodina. Pozrite, ani muža Angely Merkelovej takmer nikto nepozná a to je nemecká kancelárka. (Smiech.) Jednoducho sme sa s Ľubom dohodli, že náš vzťah a súkromie je naša vec. O to, čo považujeme za dôležité, sa s inými podelíme, ale nie sme herci, speváci ani športovci... Ja som politička, Ľubo advokát a nie je dôvod žiť súkromný život verejne. Verím, že drvivá väčšina ľudí to chápe a dá mi za pravdu.

Hovorí sa, že keď sa dvaja ľúbia, vek nehrá žiadnu úlohu. Napriek tomu, v čom je výhoda mladšieho partnera okrem toho, že je svieži a ešte ho nebolia kolená?

Opäť je to len miera predsudkov. Môj prvý manžel bol plus-mínus môj rovesník. Fedor bol o vyše desať rokov starší. Ľubo je mladší. Aké parametre – merateľné – dnes vieme použiť na to, aby sme určili, čo je najlepšie? Minimálne z pohľadu veku? Je to absolútne individuálne, a keď sa zbavíme hraníc a predsudkov vo vlastných hlavách, možno zistíme, že všetko je zrazu jednoduchšie a že žijeme spokojnejším životom.

Spečatia po pôrode svoju lásku? Celý rozhovor s Monikou Beňovou nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 36 (v predaji od štvrtka 3.9.2020).

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia