Na obrazovkách je samý vtip a nekonečná dobrá nálada, pri osobnom stretnutí je to filozof, hovoriaci akoby z veľkej knihy. Škatuľkovať multitalentovaného hudobníka Mariána Čekovského (43) sa neoplatí, vždy vás totiž niečím prekvapí.

Vraj ste celkom slušný zberateľ. Máte zbierku áut, bicyklov, hudobných nástrojov…

Autá mám veľmi rád, najmä tie z obdobia 90. rokov a z milénia. Vlastním ich asi pätnásť, ale nečakajte luxusné značky, sú to veterány. Najstaršie je z roku 1962 a nájde sa u mňa dokonca aj V3S. Pripomína mi naše česko-slovenské spojenie. Vlastním autá, ktoré sú pre mňa niečím výnimočné alebo majú sentimentálnu hodnotu. V tomto smere som napríklad pred piatimi rokmi urobil veľkú chybu.

Na internete som našiel pána, ktorý predával Mercedes 190e s technickým preukazom, ktorého prvým majiteľom bol Karel Gott. Bolo to veľmi zničené auto a pýtal si zaň päťtisíc eur. Napokon som ho nekúpil a dodnes to veľmi ľutujem. Bolo to predsa auto nášho zlatého slávika, maestra Karla Gotta. Toto auto by dnes malo nevyčísliteľnú duševnú hodnotu.

Kvôli autám dokonca máte vlastný autoservis.

Autá si servisujem sám, rád sa v nich vŕtam, testujem, zisťujem, ako fungujú, aj preto som sa minulý rok stal študentom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Je zo mňa strojník a v tomto smere chcem byť fundovaný odborník, ktorý bude schopný mechanikovi sám navrhnúť, ako by auto upravil. Nechcem sa spoliehať len na mobil, iPad, tým človek zbytočne hlúpne. Dal som si do života novú výzvu, a to je štúdium. Zároveň sa chcem okrem hudby venovať aj niečomu inému, pretože si potrebujem pravidelne vyvetrať hlavu. Autá sú pre mňa únikom z každodennej reality.

Takže sa z vás stal študent?

Išlo tak trošku aj o stávku. Moja dcéra končí gymnázium a rozhoduje sa, čo ďalej. Dohodli sme sa, že keď nastúpim na vysokú školu, bude ma nasledovať. Ja som dohodu splnil, teraz je rad na nej. Chcem ju trošku motivovať, ukázať jej, že sa to dá. Má síce problém s matematikou ako ja, ale bol by som šťastný, keby sa rozhodla pokračovať v štúdiu a nevycestovať niekam do sveta. Prial by som si, aby s nami ešte chvíľu v Košiciach ostala.

Slovensko síce žije karanténne časy, no nedele jednoznačne patria SuperStar. Tá je jedným z mála programov, ktoré sa v čase koronavírusu nestopli. Zvažovali ste ponuku porotcu alebo ste s ňou hneď súhlasili?

Zvažoval som ju presne tri dni. Na všetky dôležité rozhodnutia v živote si nechávam tri dni, počas ktorých sa rozprávam so svojimi blízkymi, s kamarátmi, dám si v hlave všetko dokopy a na základe toho príde rozhodnutie, či projekt alebo prípadnú spoluprácu prijmem. SuperStar je o hudbe a speve, čo milujem. Navyše režisér Pepe Majeský (44) mi ozrejmil dôvody, prečo by ma v tejto šou chcel mať. A nešlo len o to, že som hudobník a zároveň zabávač. Chcel urobiť projekt, ktorý všetci dobre poznajú, ale inak.

A všade, kde sa hovorí „urobme veci inak“, som ja, lebo to vždy risknem. (Smiech.) Boli sme skvelá partia. Historicky najväčšia, päťčlenná porota, aj keď nie celkom päťčlenná, ale šesťčlenná, keďže Monika Bagárová je tehotná. Takže sme mali o jedného tajného porotcu viac. (Úsmev.) Vládla medzi nami veľmi dobrá atmosféra, pretože každý z nás vie niečo iné, je v tom dobrý a rešpektuje toho druhého. Myslím, že keď je pri takejto súťaži dobre „namiešaná“ porota, je dobrá celá súťaž. Práve porota divákov zabáva, vytvára napätie a dodáva projektu zmysel.

Ak nepočítam Paľa Haberu, s ktorým máte okrem rovnakého dátumu narodenia veľmi veľa spoločného, s ktorým porotcom ste si najviac sadli?

Leoš Mareš je pre mňa frajer, má veľa energie, je na svojom mieste, veľmi sa mi páči, ako funguje, obdivujem ho a je to pre mňa skutočná superstar. Spieva síce, ako spieva, ale všetko, čo robí, je podložené jeho láskou k rádiu a k ľuďom, pretože im vždy spríjemňuje deň. Upozorňujem: nerobí si z ľudí dobrý deň, on im robí dobrý deň už 23 rokov, čo je pre mňa neuveriteľné a zároveň obdivuhodné.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Markizáčka Danica Nejedlá s manželom Alexandrom.

Danica Nejedlá bude mať manžela opäť doma: Na lukratívnom mieste sa dlho neohrial

K2, druhá najvyššia hora sveta

Majestátna K2 je jedinou z osemtisícoviek, na ktorú nikto nikdy nevyliezol počas zimnej sezóny

Historická súprava začala tohtoročnú sezónu 8. mája

Chcel zachraňovať hrady, namiesto toho deťom zachránil historickú úzkokoľajku

Dominika Gottová

Dominika Gottová prezradila rodinné tajomstvo: Mama ju v detstve odložila na viac ako rok!

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia