Aké momenty vás v tejto šou dojímali najviac?

Najsilnejšie je, ak sa podarí niekomu zmeniť život. A úžasné bolo sledovať, keď si tí ľudia postupne uvedomili, že operácia, vizáž a pekné šaty nestačia na to, aby bol ich život naplnenejší. Že musia naozaj rovnako zapracovať na sebe a na vzťahoch so svojimi najbližšími.

S čím v rámci zmeny vzhľadu mali prihlásení účastníci asi najväčší a možno najčastejší problém?

Myslím, že jeden z najčastejších problémov je zanedbaná starostlivosť o chrup, následkom čoho boli chýbajúce alebo úplne zničené zuby. Ja sa tejto problematike dosť venujem aj na svojich sociálnych sieťach, lebo som pochopila, že o svoje zdravie sa treba starať. Ústna hygiena je dosť rozsiahla téma a ľudia sú často prekvapení, koľko sa dá v tejto oblasti urobiť, prípadne neurobiť. Rovnako som bola na začiatku prekvapená aj ja.

Spoznávať ľudí a rozprávať sa s nimi je MÁRIINO veľké hobby.
Zdroj: TV Markíza

Čo sa vás osobne týka, boli ste napríklad v puberte nespokojná so svojím vzhľadom? Pochybovali ste o sebe?

Priznám sa, že komplex ani problémy so svojím vzhľadom som v detstve, ale ani v puberte našťastie nemala. Možno som vnímala iba to, že som nemala moderné ani štýlové oblečenie, keďže sme boli obyčajná rodina bez veľkých možností a veci som nosila po staršej sestre. Ale nejako mi to nevadilo, bola som dosť vyťažená cvičením na klavíri a ľudovým spevom. A ešte si spomínam na obdobie, keď som musela kvôli jednému zubu nosiť strojček. Vtedy som sa dosť hanbila. (Smiech.)

V dnešnej dobe sociálnych sietí sa veľmi často stretávame s „body shamingom“ (vysmievanie sa z fyzického vzhľadu, pozn. red.). Zažili ste to aj na vlastnej koži? A čo s tým?

Myslím že v súčasnosti je veľmi dôležitá správna výchova a vedenie detí. Nielen v rodinách, ale aj v školách a komunitách. Vďaka sociálnym sieťam je teraz naozaj jednoduché niekomu ubližovať a šikanovať ho. Čiže rešpekt, tolerancia a úcta by mali určite patriť medzi základné piliere výchovy.

Ako ste už povedali, v relácii nejde len o fyzickú premenu konkrétneho človeka. V čom osobne vidíte jej najväčší prínos?

S fyzickou premenou ruka v ruke musí ísť premena vnútorná. Inak to nemá vôbec zmysel a ten človek sa za pár mesiacov, prípadne rokov dostane presne tam, kde bol. Ak sa nám podarilo niekoho naučiť vážiť si samého seba, svojho partnera a nastaviť si rebríček hodnôt možno úplne nanovo, tak to malo zmysel.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia