Mária Čírová (32) v relácii O 10 rokov mladší opäť pomáha ľuďom meniť vzhľad, ale aj ich život. „Ak sa nám podarilo účinkujúcich naučiť vážiť si samého seba, svojho partnera a nastaviť rebríček hodnôt, možno aj úplne nanovo, tak to malo zmysel,“ vysvetlila nám. 

Na televízne obrazovky sa po dlhšom čase vracia šou O 10 rokov mladší. Hoci sa nakrúcalo pred tromi rokmi, predpokladám, že ku každému projektu, na ktorom pracujete, máte vytvorený špeciálny vzťah. Aký je k tejto šou?

Na všetky televízne projekty, na ktorých som pracovala, mám veľmi pekné spomienky. Rovnako je to s touto šou. Ale tento projekt bol pre mňa výzva, lebo som prvýkrát bola v role moderátorky sama a musela som si vedieť situáciu pri nakrúcaní ustrážiť. Zároveň sme s celým tímom k tejto sérii pristúpili trochu inak, empatickejšie, a snažili sme sa spolu s vonkajškom premieňať aj vnútro účastníkov tejto šou.

V tejto relácii nie ste Mária Čírová speváčka, ale moderátorka, čo je úplne odlišná profesia. Kedy ste zistili, že v sebe máte aj moderátorský talent?

Nikdy som o tom neuvažovala. Vždy, keď som dostala nejakú novú ponuku, pustila som sa do nej s chuťou a v danom období ma úplne pohltila. K moderovaniu ma to možno vždy ťahalo preto, že milujem rozprávať sa s ľuďmi. A v tejto šou je aj veľa rozhovorov.

Zo zákulisia viem, že pri moderovaní ste nepoužívali scenár (re­spektíve pripravené otázky od scenáristu), ale riadili ste sa svojimi pocitmi. Mohli by ste tento pracovný prístup opísať bližšie?

Ako som už spomenula, rada sa rozprávam s ľuďmi a rada skúmam, prečo sa ich život uberá nejakým smerom, čo ich najviac ovplyvnilo a ako oni zase ovplyvňujú svoje okolie. Veľakrát som si povedala, že keby som sa nevenovala hudbe, veľmi by ma bavila psychológia. V nejakom paralelnom živote by som to určite chcela vyštudovať. Táto šou mi napríklad ukázala zaujímavý fakt, že za každým príjemným vzhľadom je v prvom rade spokojná duša.

Veľakrát som si povedala, že keby som sa nevenovala hudbe, veľmi by ma bavila psychológia. V nejakom paralelnom živote by som to určite chcela vyštudovať.
M. Čírová

V šou ste sa stretli s rôznymi ľuďmi, osudmi, problémami. Bol vám niekto natoľko sympatický, že vám utkvel v pamäti, prípadne ste s ním stále v kontakte?

Stretla som sa naozaj s veľa ľuďmi, ale v kontakte sme neostali s nikým. Aj pri práci speváčky stretávam obrovské množstvo ľudí a miliónkrát si hovorím, že, bože, toto je taká super osoba, mohli by sme sa stretávať. Ale už v danej chvíli si uvedomím, že to, bohužiaľ, nie je reálne. Pri našom rodinno-pracovnom nastavení máme problém stretávať sa pravidelne so svojou veľkou rodinou, čiže vytvárať nové vzťahy je pomerne náročné.

Relácia O 10 rokov mladší sa snaží ubrať vek ľuďom, na ktorých sa prejavili rôzne životné okolnosti. Vy sama ste úplne opačný prípad a predpokladám, že vám široké okolie háda pravidelne menej rokov, než máte. Mali ste so svojím mladistvým vzhľadom niekedy problém?

Mladistvý vzhľad je obrovská výhoda a som za to veľmi vďačná. Ale ak sa pýtate na problémy, s úsmevom si spomínam na obdobie pred jedenástimi rokmi, keď som kočíkovala malého Huga, celkom som trpela tým, že ma všetci považovali za staršiu sestru, prípadne opatrovateľku. Pri pieskovisku som sa ani nemohla zapojiť do debaty s ostatnými mamičkami, lebo vždy tam bol ten podtón – veď počkaj, keď budeš mať raz svoje dieťa, potom uvidíš. (Smiech.) Teraz mi je to úplne smiešne, ale vtedy som to celkom riešila. Podobné situácie vznikali neskôr na rodičovských združeniach, ale zvykla som si a vždy som iba s úsmevom a hrdo vyhlásila, že to sú moje deti.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia