Herečka a už aj producentka Petra Polnišová (45) napriek pravidelnému nakrúcaniu úspešného seriálu Horná Dolná a práci na ďalších projektoch, má svoje priority jasne stanovené. 

Ako stíhate spájať nakrúcanie Hornej Dolnej a svojich súkromných projektov so starostlivosťou o deti?

Paradoxne, nakrúcanie filmov moje deti vôbec nepociťovali. Napríklad, keď sa nakrúcal film Známi neznámi, tak sa to robilo cez práz­dniny a ony boli odcestované so svojím tatinom, čiže nakrúcanie prebehlo bez problémov. A čo sa týka ostatných vecí, mám dlhoročný úzus, že pracujem do štvrtej a od štvrtej, keď deti prídu zo školy, sa jednoducho venujem im. V sobotu a v nedeľu nepracujem vôbec. Mám to veľmi striktne rozdelené a veľmi to pomáha, lebo by som sa inak zbláznila. Moje deti v podstate ani nevedia, koľko vecí do tej štvrtej stíham. (Smiech.) Ale od štvrtej som ich mama a venujeme sa sebe, krúžkom, domácim úlohám.

Priznávam však, tieto prázdniny boli trošku iné, ale vopred som svojim synom vysvetlila, že sa im budem venovať, no pomedzi to budem musieť riešiť aj prácu, telefonovať… Skrátka, inak sa to skĺbiť nedalo, ale oni to pochopili. A ak už toho bolo aj na nich priveľa, našli sme si pre seba tri dni, počas ktorých sme úplne vypli. Za týmto spôsobom fungovania si stojím. Žiadna práca, žiadny projekt a nič na svete nie je viac ako moje deti. A moje deti potrebujú mamu, ktorá ich uspáva, je skrátka s nimi. Na to nedám dopustiť. (Úsmev.)

Jeho odchod ešte bolí... Petra Polnišová stále nevie prijať náhlu stratu Štefana Kožku. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia