Svoje dlhoročné skúsenosti využíva aj v moderátorskom kresle, kde „žmýka“ politikov v reláciách JOJ24. Lenka Ježová (33) je atraktívna žena, ktorá je v hľadáčiku mnohých mužov. Jej práca má však aj tienistú stránku. Ako sa pasuje s politikmi a čo odkazuje ženám, ktoré trpia pre svoj zovňajšok?

Chodíte aj do terénu, odkiaľ pripravujete reportáže, zároveň pracujete aj ako moderátorka v štúdiu. Stíhate toho naozaj dosť...

Striedam to. Stále sa deje niečo iné a nie som v takej tej zabehanej rutine, že by som robila iba reportáže alebo by som čítala iba správy. Okrem toho mám aj diskusné relácie. Je to pre mňa super, že som nestratila kontakt s terénom. Podľa mňa je to veľmi dôležité aj pri diskusiách. Som pri dôležitých rozhodnutiach. Hodiny a hodiny som čakala pred koaličnými radami pred Úradom vlády SR. Tieto situácie a skúsenosti viem využiť v praxi pri rozhovoroch.

Dokážu vás politici stále niečím zaskočiť?

Vedia určite prekvapiť. (Úsmev.) Ale neviem, či zaskočiť. Vnímam ich už roky, mám ich ako-tak nacítených, takže môžem očakávať, s čím daný politik príde. Do istej miery mám predstavu, čo môže prísť, ale sú politici, ktorí vedia šokovať niečím novým. Sú tu rôzne atómovky a podobne.

Zdroj: TV JOJ

Máte pred niektorým politikom možno väčší rešpekt ako pred inými?

Závisí, či sa bavíme o diskusiách. Mám rešpekt pred každou reláciou. Pred každým jedným politikom si musím naštudovať veľa vecí, aby som bola naozaj v obraze. Pomáha mi, samozrejme, fakt, že sa v tom pohybujem už dlhšie. Je tam tá historická pamäť. Asi by bolo zvláštne, keby som ten rešpekt nemala. Sú to predsa len politici, vedia otáčať slová, ktoré sa im hodia. Myslím si, že rešpekt a pokora je stále na mieste.

Vy ste krásna žena. Cítite, naopak, že majú oni pred vami rešpekt?

Myslím si, že áno. Za tie roky, čo sa pohybujem v tejto oblasti, som sa vypracovala na nejakú pozíciu a nemám problém ich dostať do štúdia. Rešpektujú ma. Ale bude to určite tým, že nie som v politickom reportovaní nováčik. Začala som sa venovať najprv občianskym témam, neskôr som prešla na zdravotnícke a sociálne témy, až som si našla cestičku do parlamentu. Tam ma stretávali roky, takže ma ako novinárku poznajú.

Myslíte si, že to má atraktívna žena v tomto biznise, ak môžem politiku tak nazvať, jednoduchšie alebo ťažšie?

Podľa mňa je dôležitá skôr tá profesionálna stránka, či dokáže človek zvládnuť rozhovor, či je dostatočne rozhľadený v danej oblasti. Neviem vyhodnotiť, či tam vzhľad hrá nejakú rolu.

Stalo sa, že by s vami nejaký politik laškoval? Myslím teraz mimo kamier...

Nie, nie. Musím si zaklopať. Mám pocit, že sme už aj spoločensky posunutí od tých 90. rokov, keď možno aj politici nepoznali správnu mieru a hranicu, čo je už nevhodné a ako sa prináleží správať v ich pozícii. Myslím si, že už neškatuľkujú ženy a naozaj vedia, čo si môžu alebo nemôžu dovoliť. A podľa mňa je to aj o tom, ako na nich osoba vplýva. Určite treba mať stanovené mantinely, predsa len sa stretávame pracovne.

Vy sa otvorene hlásite k body positivity, teda k akceptácii všetkých tiel bez ohľadu na veľkosť, tvar, farbu pleti… Mali ste niekedy negatívnu skúsenosť len preto, že máte plnšie tvary?

Tým, že sa venujem politike, niektorí diváci reagujú na môj výzor. Niektorí negatívne len preto, že som sa opýtala politika, ku ktorému prechovávajú sympatie, niečo, čo sa im nepáči. Ide skutočne a doslova o paľbu z každej strany. Bohužiaľ, najmä ak ide o ženu moderátorku, niektorí ľudia okamžite útočia na výzor. Nevedia ma konfrontovať skutočnými argumentmi, pretože nemajú aké, a preto útočia na prvú signálnu, čo je vzhľad. Ale čo sa týka súkromia a môjho okolia, nemám zlú skúsenosť.

Dotknú sa vás a možno zrania nejaké komentáre ľudí alebo si z toho nerobíte ťažkú hlavu?

Radšej si ich nečítam. Do veľkej miery to nie je ani tak o mne, ale skôr o nich samých. Odzrkadľuje to to, aké sú oni osoby, a nehovorí to veľa o mne. Snažím sa to nejakým spôsobom odfiltrovať. Je mi jasné, že som na očiach verejnosti, viac ľudí môže mať výhradu voči môjmu vzhľadu. Nemusím sa páčiť každému, je to úplne prirodzené. Ale keby som sa mala teraz zožierať, že mám o pár kíl viac, tak by som asi nebola šťastná a spokojná taká, aká som. Samozrejme, sú niekedy lepšie chvíľky, niekedy horšie.

Kedy sú tie horšie chvíľky?

Mám zdravotné problémy, takže s tým bojujem. Mám toho viac. Najnovšie sa trápim s endometriózou, čo je veľmi nepríjemné ochorenie, ktoré reaguje na hladinu estrogénov, čiže hormonálneho charakteru. Telo ťažšie zvláda záťaž, je skôr unavené a sú aj extrémne bolesti.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

LENKA NOSÍ S HRDOSŤOU SVOJE ŽENSKE KRIVKY. FOTKY V PLAVKÁCH V GALÉRII
Diskusia