Legendárny spevák Peter Stašák (70) nečakane prišiel o kamaráta, s ktorým ho spájalo štyridsaťročné priateľstvo.

Pred pár týždňami odišiel na večnosť váš kolega a kamarát Robo Kazík. Jeho odchod musel byť pre vás veľkým prekvapením.

S Robom sme sa spoznali pred viac ako štyridsiatimi rokmi a počas všetkých tých rokov sme sa naozaj kamarátili a nebolo to žiadne falošné kamarátstvo. Práve preto som s veľkou ľútosťou a žiaľom prijal správu, že zomrel. Stretávali sme sa nielen na rôznych pracovných akciách, ale veľmi často aj súkromne. Tým, že bývam v Košiciach a do Bratislavy cestujem kvôli práci dosť často, Robo mi stále nakazoval: „Neopováž sa nezastaviť u mňa doma v Bystrici!“ Samozrejme, že nie vždy sa mi podarilo u neho zastaviť z časových dôvodov, čo mi potom dodatočne vyčítal. Ale aj tak sme spolu strávili dosť pekných chvíľ, spomínam si, keď som prišiel do Topoľčianok, do jeho rodiska, bolo to vždy príjemné stretnutie, lebo sme navštívili aj jeho pivnicu a na stole nikdy nechýbalo teplé jedlo, ktoré pripravila jeho manželka Marika.

Aké bolo vaše posledné stretnutie?

Moje posledné stretnutie s Robom bolo koncom minulého roka, keď som sa s ním stretol pri nakrúcaní televíznych programov. Vtedy sme si však pohár vína nedali, lebo sme odchádzali domov.

Ste v kontakte aj s pozostalými po pánovi Kazíkovi?

Ako som už spomenul, rodina Kazíková býva v Banskej Bystrici, ale majú aj dom s vinicami v Topoľčiankach, v Robovom rodisku, tak sme tento rok ešte nemali možnosť sa stretnúť. Jeho syn Rišo mi v osudný deň volal, ale nepovedal mi dátum pohrebu. Až potom som pochopil ja a všetci moji ostatní kolegovia, že pre pandemickú situáciu bol pohreb hneď na druhý deň a iba v kruhu najbližšej rodiny. Je mi ľúto, že som sa nemohol zúčastniť na pohrebe svojho dlhoročného kamaráta a rozlúčiť sa s ním.

FOTOGRAFIE LEGENDÁRNEHO PETRA STAŠÁKA NÁJDETE V GALÉRII

S Robom Kazíkom vás okrem iného spájala relácia Ivana Krajíčka Repete. V médiách sa vlani skloňovala nedožitá sedemdesiatka Karola Duchoňa, ale na Ivana Krajíčka sa akosi pozabudlo. Nemrzí vás, že na významné osobnosti našej kultúry akosi zabúdame?

Ivan Krajíček bol odo mňa o desať rokov starší. Poznali sme sa naozaj dlhé, dlhé roky. Okrem Repete organizoval iné televízne programy, kde som vystupoval. Sám som zaregistroval, že na nedožitú sedemdesiatku Karola Duchoňa si televízia spomenula, z čoho sa, samozrejme, teším, keďže to bol môj výborný kamarát a táto spomienka ma potešila. Čo ma však potešilo oveľa menej, bolo presne to, na čo sa pýtate. O Ivanovi Krajíčkovi nebola žiadna, respektíve len minimálna zmienka. Hovorí sa, že každý je nahraditeľný, ale ak mi prepáčite, v prípade mena Ivan Krajíček si nie som istý. Ivan, napriek tomu, že nedoštudoval herectvo, bol u ľudí zapísaný ako skvelý komediálny herec, moderátor, zabávač, scenárista, režisér, ktorý režíroval filmy, kde hrali naši špičkoví herci.

Ako som tu už spomenul, bol to naozaj multifunkčný človek, ale po dlhé roky si ho ľudia spájajú hlavne s hudobno-súťažnou reláciou Repete, ktorá nie je vždy skloňovaná v tom najpozitívnejšom zmysle slova. Pretože mi už minulo sedemdesiat, pamätám si veľa televíznych a nielen slovenských, ale aj československých hudobných programov a takú sledovanosť, akú dosiahla relácia Repete, ťažko nájdete. Nuž, ako by mohli zareagovať tvorcovia hudobných programov, ktorým sa nepodarila taká sledovanosť, ako malo Repete, ak nie svojskou a odbornou kritikou? Ako sa to u nás hovorí? Úspech sa neodpúšťa! Tak prečo by sme odpustili Krajíčkovi jeho Repete?

Je vám ľúto za týmto programom?

Áno, je mi ľúto za týmito časmi, lebo to nebolo len vystupovanie v televíznom programe, boli to nezabudnuteľné chvíle, kde sa stretlo naozaj veľa spevákov v ten istý deň. Vždy aj v zákulisí, nielen na pódiu panovala výborná nálada, takže sú to časy, na ktoré veľmi rád spomínam.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Populárne články
Králiky rozhodne nepatria medzi tuctové obce, čaká vás tu nejedno prekvapenie.

Rarity horskej dediny: Na Králikoch pracujú na vytvorení lyžiarskeho raja

Každé štyri až päť rokov sa objavujú nové choroby zvieracieho pôvodu, proti ktorým nemáme imunitu ani vakcínu.

To najhoršie nás ešte len čaká! Podľa vedcov bude dochádzať k častejším a horším pandémiám

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

VTIPY ZO ŽIVOTA :) Z toľkej srandy pôjdete do kolien

Daniela Peštová a Pavol Habera

Nevera, rozvod a ťažká minulosť: HABERA a PEŠTOVÁ sú dôkazom pravej lásky!

Krivdy a závisť z minulosti neobchádzajú ani život známych osobností. Niektoré nemali byť nikdy odhalené

Tichá vojna v šoubiznise! Krivda a závisť neobišli Turjanovú, Šoralovú ani Bohdalovú

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia