„Sú ľudia, ktorí keby prežili len desatinu toho, čo ja, spáchali by samovraždu,“ hovorí otvorene herec Andrej Hryc (70).

Známy umelec, podnikateľ, otec a tiež starý otec Andy Hryc je v prvom rade bojovník. Napriek dia­gnóze akútnej leukémie a vplyvu chemoterapie mi na mailové otázky starostlivo odpovedal celé tri hodiny. Žiaľ, dokument sa stratil kdesi vo virtuálnom priestore. Napriek tomu bol ochotný „spovedný maratón“ zopakovať. Tentoraz, pre istotu, telefonicky.

Keď som sa ho v podvečerných hodinách v úvode nášho rozhovoru pýtala, či nemám radšej zavolať vo vhodnejšom čase, so stoickým pokojom povedal: „Urobme to radšej teraz, keď sa cítim dobre, lebo ktovie, čo bude zajtra…“ Herec je aktuálne odkázaný na dobrosrdečnosť ľudí, ktorí sú ochotní darovať mu krv. Dcére Wande Adamík Hrycovej sa už stihlo ozvať veľké množstvo dobrovoľníkov, predovšetkým však z Českej republiky.

Žiaľ, pre pandémiu koronavírusu sa táto krv na Slovensko nedostane. Hercovi sa rozhodol poskytnúť pomoc aj veliteľ Vzdušných síl OS SR generál Ľubomír Svoboda, ktorý podľa našich informácií odporučil vojakom, aby týmto spôsobom podali umelcovi pomocnú ruku. Andy Hryc totiž zastáva čestnú funkciu ich kultúrneho atašé...

˃˃˃ Fotografie obľúbeného herca nájdete v galérii. ˂˂˂
NALIEHAVÁ PROSBA O KRV

Hercova dcéra Wanda Adamík Hrycová (42) prosí všetkých ľudí, ktorí majú neobvyklú krvnú skupinu A1 Rh negatív, sú zdraví, nie sú alergici a spĺňajú všetky podmienky na darovanie krvi, aby pomohli Andymu Hrycovi. Krv môžu darovať priamo na jeho meno. „Potrebuje transfúziu každý deň počas celého mesiaca,“ vysvetlila známa producentka.

 

Všetky potrebné informácie nájdete na www.ntssr.sk alebo na telefónnom čísle 02/59 10 30 60

Ako sa aktuálne máte a cítite?

Musím povedať, že sa mám veľmi dobre, lebo dnes (streda 29. apríla, pozn. red.) o 16. hodine mi vypli chemoterapiu, respektíve ukončila sa moja sedemdňová liečba.

Čo bude nasledovať a koľko času ešte strávite v nemocnici?

Aktuálne ešte dostávam penicilín a rôzne podporné lieky. Vzhľadom na to, že som kompletne stratil imunitu, musím naďalej ostať v nemocnici. Podľa lekárov by mal liečebný proces trvať približne štyri týždne. Vopred ma „schladili“ informáciou, aby som nepočítal s tým, že domov pôjdem skôr, a to ani v prípade, že by liečba bola maximálne úspešná.

Ako je to s transfúziou krvi?

Tá prebieha aj prebiehať bude, samozrejme, v prípade, že bude dostatok krvi. Toho sa trošku obávam, lebo moja krvná skupina je ojedinelá.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Markizáčka Danica Nejedlá s manželom Alexandrom.

Danica Nejedlá bude mať manžela opäť doma: Na lukratívnom mieste sa dlho neohrial

K2, druhá najvyššia hora sveta

Majestátna K2 je jedinou z osemtisícoviek, na ktorú nikto nikdy nevyliezol počas zimnej sezóny

Historická súprava začala tohtoročnú sezónu 8. mája

Chcel zachraňovať hrady, namiesto toho deťom zachránil historickú úzkokoľajku

Dominika Gottová

Dominika Gottová prezradila rodinné tajomstvo: Mama ju v detstve odložila na viac ako rok!

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia