Rozhovory

Recept proti smútku: Soňa Müllerová rozmýšľala nad tým, aký deus ex machina ju plesne po papuli

redakcia
redakcia
22.9. 2021 10:00
Diskusia ()
Rozhovory

Recept proti smútku: Soňa Müllerová rozmýšľala nad tým, aký deus ex machina ju plesne po papuli

redakcia
redakcia
22.9. 2021 10:00
Diskusia ()

Pamätáte sa ešte na svadbu?

Svadby boli dve. V piatok malá s priateľmi a v sobotu obrovská a krásna ako dedinská veselica s hostinou podľa predstáv mojich rodičov. V Novom Meste nad Váhom. Tam nás predstavili ako včera sa zobravších manželov... Dokonca som si aj zaspievala. 

Viete si predstaviť život bez manžela?

Centrom môjho vesmíru je rodina, on je jej súčasťou. Vzťah je robota. Ak nad čímsi mávnete rukou, mohli by ste sa rozvádzať každý týždeň.

Ktorý z rodičov je pre vaše deti obľúbenejší?

Tatko. Vie sa s Filipkom a Emou oveľa bláznivejšie hrať, no zároveň je dôslednejší v požiadavkách. Zatiaľ sú to maličkí a hraví dedinskí šarvanci na bicykloch a s mastným chlebom a cibuľou v ruke. Ich povaha sa ustavične mení.

Zvládli by ste domácnosť bez pomoci?

Áno. Mám však paniu, ktorá mi pomáha, a stredoškoláčku Soničku, ktorá sa zavše venuje deťom. Na to, aby som bola šťastná ako matka, musím sa venovať aj svojim veciam. Ktosi povedal, že frustrovaná žena je ako sud s dynamitom. Súhlasím. Ambície nemožno potláčať.

Čo máte na svojom vidieckom dome najradšej?

Záhradu, kde pestujeme cukiny a okrasné dreviny. V dome je zas veľa priestoru, prírodných materiálov, starých vecí, ktoré sú zladené s modernými. Na stenách visia Richardove fotografie, obrázky priateľov či tie, ktoré maľovali deti.

Filipko a Ema
Zdroj: ŽIVOT/IVONA OREŠKOVÁ

Máte rada luxus?

Môj najväčší luxus je, ak si ukradnem čas a venujem sa sama sebe. Kreslím, čítam, idem na kozmetiku alebo si zacvičím bodystyling u Kvetky Nestarcovej.

Definujte módu jednou vetou.

Radosť. Táto aktivita mi totiž prináša obrovské potešenie. Svojimi návrhmi by som chcela vybudovať silnú značku pre konfekciu i modely. Na Slovensku jestvuje zopár butikov, ktoré odoberajú moje modely.

Míňate veľa peňazí?

Ani nie. Vždy si zvážim, či to, čo leží na pulte, stojí za to. Ak ma čosi nadchne, som ochotná utratiť veľa. Za doplnky, kozmetiku, kabelku, topánky, okuliare...

Čím ešte hreší Soňa Müllerová?

S hriechmi mám zlé skúsenosti.

Ako sa teda bránite smútkom?

Aktivitou. Nedávno som nakupovala v potravinách. Cez okná zasvietilo slniečko a zrazu som si uvedomila, že mám zdravé deti, nechýba mi práca, ktorá ma napĺňa, ani ambície a invencia. Skôr rozmýšľam nad tým, že sa objaví akýsi deus ex machina, nečakaný zvrat, ktorý mi to šťastie zoberie. Vždy príde čosi, čo vás plesne po papuli.

ANDREJ KOCKA

Diskusia