Wanda Adamík Hrycová (43) je mamou troch synov.

Ako ste s tromi chlapcami zvládali mesiace zatvorení doma?

Bolo to veľmi náročné obdobie. Každé z detí má iný režim, Nazarko poobede ešte spáva, Vadimovi sa už nechce, Artem sa musel učiť. Päťkrát denne som musela variť, lebo chlapci boli stále hladní. Nenávidím neporiadok a udržať byt čistý pri troch deťoch a bez pomoci pani upratovačky bol problém, preto som prvé dva týždne iba vrieskala ako Viktorka. Potom zasiahol môj muž a povedal, že sa s tým musím jednoducho zmieriť. Musela som sa naučiť vypustiť isté veci, nepovažovať ich za dôležité a prežiť aj také dni, keď sa chlapci neprezliekli z pyžama. (Smiech.) Bola to výzva.

Čo vám pomohlo?

Nábeh na koronarežim. Spísala som im časovú tabuľku všetkých úloh. Deti chodili pozerať k tabuli, aká činnosť nasleduje, až si tento režim zafixovali a išli ako hodinky. Ale po korone som sa najviac tešila na pani upratovačku a pestúnku. (Smiech.)

Ešte stále máte čínsku pestúnku?

Číňanku už nemáme, teraz máme Iránku. Pri troch deťoch pomoc potrebujem, keby som ju nemala, od pol štvrtej by sa zo mňa stával šofér a nerobila by som iné, len by som vyzdvihovala deti a vozila ich po krúžkoch. Preto máme pestúnku, ktorá s nami nefunguje cez deň, ale vyzdvihuje deti a vozí ich na krúžky. Je pre mňa omnoho hodnotnejšie prísť domov síce neskôr, ale stráviť s deťmi kvalitný čas, nie v zápche alebo sama na lavičke, kým sa skončí krúžok.

Niekde som čítala, že vďaka pestúnke sa deti učili po čínsky.

Jing bola Artemova pestúnka, ktorá nás však opustila, lebo už bola staršia a s Vadimovým príchodom už nevládala. Artem po jej odchode stratil kontakt s čínštinou, ale keď bol ešte maličký, rozumel, čo mu rozpráva. Viac sme však u neho tento jazyk nerozvíjali. Mne je úplne jedno, akým jazykom pestúnka rozpráva, keď viem, že dieťa je v pohode. Dôležité pre mňa bolo, aby ho mala rada a starala sa oň s láskou. To, odkiaľ je, aké má oči, farbu pleti, akým jazykom rozpráva alebo akého boha vyznáva, nie je podstatné. Teraz máme doma moslimku a je to absolútny miláčik. Deti ju úplne zbožňujú. V tomto smere bola pre mňa korona veľmi prospešná. Ukázala mi veci, ktoré sú nefunkčné, nepodstatné, respektíve podstatné pre fungovanie rodiny, ale môže ich robiť aj niekto iný, nielen ja. Na druhej strane môžem využiť tento ušetrený čas zmysluplne, pretože aktivít mám naozaj veľmi veľa a zas nechcem robiť cez víkendy. Tie mám len pre rodinu. Prácu si domov nenosím.

O zdravotnom stave jej milovaného otca Andyho Hryca sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 8. októbra 2020).

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Angela Merkelová a Joachim Sauer.

Plánuje odísť: Bude ANGELA MERKELOVÁ tráviť dni na dôchodku sama?

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Zuzana Smatanová

Namiesto spevu kreslenie: ZUZANA SMATANOVÁ sa vrátila k starej záľube. To je talent!

Ilustračné foto.Sponzorované

Nech stres neovládne náš život

Každoročne slávený festival sa začína v druhú sobotu pred Popolcovou stredou. Spája v sebe pozostatky pôvodných náboženských praktík s importovanými kresťanskými prvkami.

Obeta matke Zemi: Diabolský festival v Argentíne aj ako božstvo hýrenia či nemravnosti

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia