Mali by ste sa objaviť aj v rukojemníckej dráme Ultimátum.

To pre mňa bola – a vlastne ešte aj je – výnimočná spolupráca, pretože režisér Miško Kollár ma obsadil do dramatickej postavy. Poviem pravdu, že istá obava na začiatku bola – predsa len, mojou „srdcovkou“ doteraz bol komediálny žáner, ale povedal som si, že to chcem skúsiť. Páčil sa mi scenár a moja postava je naozaj záporná, čo hercovi poskytuje bohatšiu výrazovú paletu. Aktuálne máme nakrútené všetky interiérové veci a na konci októbra, možno začiatkom novembra, by sme mali začať nakrúcať v exteriéroch. Veľmi sa na to teším a som zvedavý na výsledok, hoci musím povedať pravdu, že ja sa na seba v televízii nepozerám, nemôžem sa skrátka vidieť, ale pri Ultimáte asi urobím výnimku.

Prečo ste z dramatickej postavy mali obavy?

V komediálnych žánroch, v ktorých som sa objavoval, sa do istej miery očakáva preexponovaný herecký prejav, často som hrával rôzne karikatúry a tu som mal byť čo najcivilnejší. Preto som sa snažil počúvať najmä režiséra, čo odo mňa očakáva. Prácu Miška Kollára poznám, páčil sa mi Červený kapitán. Prišiel sa pozrieť na predstavenie Skaza Titaniku, ktoré s Miškom Kubovčíkom hráme v Štúdiu L+S. Je to v podstate taký náš dvaapolhodinový standup. A po tomto vystúpení mi ponúkol dramatickú rolu. (Smiech.) Vraj ma v tej postave presne typovo videl, tak som mu dôveroval a prijal som to. Vyhovovalo mu aj to, že som mal kilá navyše. (Smiech.) S týmto jediným som mal trošku problém, lebo som sa necítil v takejto (ne)forme komfortne. Rovnako kilá navyše chceli odo mňa tvorcovia filmu Známi neznámi. Keď som dokrútil, konečne som mohol začať zhadzovať.

Aktuálne sa nakrúca dlhoočakávaný seriál z produkcie TV Joj Ultimátum, v ktorom sa 
predstaví aj Sväto Malachovský.
Aktuálne sa nakrúca dlhoočakávaný seriál z produkcie TV Joj Ultimátum, v ktorom sa 
predstaví aj Sväto Malachovský.
Zdroj: TV JOJ

Vám sa podarilo naozaj výrazne zhodiť, čiže nešlo o jojo efekt, ale bola to požiadavka režiséra?

(Smiech.) Nie, kilá naspäť sa mi vrátili mojím pričinením, režisérom len daný stav vyhovoval, tak ma zabrzdili. Firma, ktorá je na trhu s programom na chudnutie, „Juniora“ Zimnýkovala a mňa pred rokmi oslovila na spoluprácu. Povedali, že sme ideálne typy na to, aby sme schudli. (Smiech.) Tak sme do toho išli, aj sme si s Juniorom priebežne hovorili úspechy. Po dvoch mesiacoch sa mi zmenil metabolizmus a s váhou som išiel rapídne dole. Pravda je taká, že nejedávam veľa, ale veľmi nepravidelne, čo je pri chudnutí alebo udržiavaní hmotnosti obrovský problém. Teraz som opäť v chudnúcom režime, ide to a už budem obozretnejší a budem sa o pravidelný prísun potravy starať. Už som to potreboval aj zo zdravotnej stránky.

Čoskoro sa objavíte vo filme Známi neznámi, do ktorého ste sa dostali cez kasting.

Áno, zavolala mi Peťa Polnišová, koproducentka filmu, a opýtala sa ma, či by som nechcel prísť skúsiť kamerové skúšky. Prišiel som a dostal som text v češtine, čo ma prekvapilo. Tvorcovia si v tom momente ešte neboli istí, či bude moja postava hovoriť po česky alebo po slovensky. Výsledok z „kameroviek“ následne poslali do Prahy na odobrenie, a tak sa nakoniec stalo, že vo filme hovorím po česky. V skečoch som kedysi parodoval češtinu, ale seriózne po česky som nikdy nehral a už vôbec nie vo filme. Tu nastal trošku problém, lebo som si povedal, že ak mám ísť do kina s češtinou, musím na nej popracovať. A tak som chodil do Prahy na prípravu a „mluvil“ som, čo to dalo.

Pani lektorka bola skvelá, na začiatku ma nechala hovoriť a po niekoľkých vetách sa ma opýtala: Vy ste muzikant? Tým, že mám hudobný sluch, som vedel napodobniť intonáciu, melódiu viet a tak ďalej možno o čosi rýchlejšie, a tak to bol rýchlokurz češtiny. Z textu mi následne odstránila prevažnú časť písmen ř, aj keď ho povedať viem, eliminovala ho na minimum, aby som sa mohol sústrediť na iné veci. Počas nakrúcania som prosil hereckých kolegov Martina Hoffmana, Klárku Issovú aj Tomáša Měcháčka, aby ma opravovali, ak poviem niečo zle, ale boli to len maličkosti, z čoho som bol rád.

Bola to dobrá skúsenosť. A len na vysvetlenie poviem, že po česky hovorím preto, lebo tento film je určený aj pre český trh, a ako vieme, Česi prestávajú slovenčine rozumieť. Preto musela byť prevaha češtiny vo filme, aby dostal v Česku šancu, takže Tánička Pauhofová, naši štyria českí kolegovia a ja hovoríme po česky a Peťa Polnišová a Tomáš Maštalír hovoria po slovensky.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Sisa už mala všetko do detailu naplánované. Verila, že svadba bude presne v deň ich výročia.

Zrušená svadba: Speváčka SISA LELKES SKLOVSKÁ sa musela rozlúčiť so snom o veľkolepom dni

Chemik a vynálezca Alfred Nobel (1833 – 1896).

Za vedu i za mier: ALFRED NOBEL chcel využiť svoj majetok pre blaho ľudstva

Ilustračná snímka

Spojilo nás jazero: Na biblickom mieste sa vo mne niečo zlomilo

Švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv a kráľovná Silvia.

Švédi žiadne drastické protipandemické opatrenia nezaviedli. Teraz to ľutuje aj kráľ

ŽIVOT 1951:

Poklady z nášho archívu: Kto si ešte pamätá legendárny mliečny bar?

Francúzsky spisovateľ Jules Verne.

Jules Verne predpovedal internet. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia