Na nedostatok práce sa herec Sväťo Malachovský (48) sťažovať nemôže. Napriek tomu sa zamýšľa nad tým, čo ďalej. „Zažil som obrovskú neistotu a určite už nechcem takto zostať,“ priznáva.

Sledujte nás aj na INSTAGRAME a nenechajte si ujsť to najzaujímavejšie zo sveta šoubiznisu.

Po rokoch ste sa pred kamerou opäť stretli s Reném Štúrom vďaka seriálu Uhorčík. Ten sa však nakrúcal takmer tri roky. Prečo?

S Reném sme dlhé roky spolupracovali, robili sme na viacerých projektoch a v jednom momente sme sa pracovne rozišli, no teraz sa opäť po dlhom čase stretávame. V tomto projekte som výkonný umelec, nie som doň autorsky zakomponovaný. Je to dielo jednak Reného a takisto Miška Židzika, režiséra a strihača projektu. Oni si to celé vymysleli, Renko napísal scenáre a ja, ak som prispel, tak len nejakými fórmi na pľaci. Uhorčík sa nakrúcal dlho, čo bolo spôsobené aj tým, že práce na ňom prerušila prvá vlna korony. Nebola to jednoduchá výroba, predsa len ide o dobový komediálny seriál, kde sú koče, kone, komparz... Celkovo však výroba bola výborná.

 

Prečo sa vaše cesty s Reném Štúrom na istý čas rozišli?

Začal som spolupracovať na divadelnom predstavení Skaza Titaniku v Štúdiu L+S s Miškom Kubovčíkom, René mal v tom čas iné záväzky, a tak sa naše profesionálne cesty akosi pozvoľna rozišli. Som rád, že po rokoch sme pred kamerami opäť spolu a funguje to. Tým, že sme spolu toľko preskákali, stačí pohľad a viem, čo René chce povedať, urobiť. To je pri práci veľmi veľká výhoda.

Úlohu písal René priamo pre vás?

Áno, oslovil ma ešte v čase, keď tento seriál začal písať. Spýtal sa ma, či by som to toho šiel. Pre iné projekty, kde som sa zaviazal účinkovať, som chvíľku váhal, ale potom som rád súhlasil. Všetko, čo je spojené s humorom a hudbou, mám veľmi rád.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

V seriáli sa objaví aj váš syn Theo (9).

Áno, to je pravda. Seriál sme nakrúcali najmä počas letných prázdnin, preto som ho často brával na nakrúcanie. Bol z toho úplne nadšený, atmosféra filmárskeho sveta mu zavoňala, nakrúcalo sa to pri Lozorne v prírode. Zahral si tam tri rôzne postavičky: kočišovho pomocníka, grófske páža a dieťa z ľudu, ktoré sedí na divadelnom predstavení. Má deväť rokov, a tak som si nebol úplne istý, ako jeho herecká skúsenosť vypáli, ale bol úplne perfektný. Zvládol to, zahral! (Úsmev.) Podotknem, že to robil bez nároku na honorár – nevidel ani cent, bral to ako zábavu, ja som mu z vlastných peňazí kúpil Lego za 25 eur a on to ako plácu za tri dni nakrúcania náležite ocenil.

Takže z neho bude herec?

Možno. Pôvodne tvrdil, že chce byť operný spevák. To ho dlho držalo, aktuálne prišiel na to, že ho bavia komiksy, ktoré kreslí každý deň, a momentálne hovorí aj to, že bude scenárista. Ono sa to v jeho prípade stále mení, takže o dva týždne to bude určite zase niečo iné. (Smiech.)

Výrazný priestor dostali neherci ako Tomáš Bezdeda či Martin Mihalčín z Heľeniných očí.

Áno, musím povedať, že hrajú výborne, odľahčene, nie sú zaťažení žiadnym pátosom, sú prirodzení.

Pýtali si počas nakrúcania nejaké rady?

Vždy nám hovorili, aby sme ich opravovali, ak náhodou urobia niečo zle, ale popravde nebolo čo opravovať.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Duch ruže

Najväčší surový ružový diamant čaká na nového majiteľa: Kupec sa poriadne buchne po vačku

Alena Šeredová

Odlúčená od polročnej dcérky! ALENA ŠEREDOVÁ sa nakazila koronavírusom

On je usmievavý extrovert, ona zase mĺkva introvertka. Spája ich nadšenie pre vedu, kolegovia o nich tvrdia, že sú vizionári.

Zbavia nás covidu? Deti tureckých prisťahovalcov pracujú na účinnej vakcíne

Dedinka Olympos a v pozadí rovnomenná hora. Idylická atmosféra pre tých, ktorí sa chcú na chvíľu stratiť v čase.

Umenie bezstarostnosti: Na ostrove Karpathos nájdete dedinku zabudnutú v čase

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia