Životné zmeny by sa nemali upínať len na obdobie začiatku nového roka. Herečka Helena Krajčiová (46) si preto z plánov a predsavzatí v tomto čase nerobí ťažkú hlavu. „Mojím každoročným novoročným predsavzatím je variť každý deň polievku,“ priznala nám s úsmevom.

Vaša nová postava v seriáli Šťastní vs Šťastní na obrazovkách TV Markíza má priezvisko Šťastná. Myslíte si, že priezvisko môže definovať povahu človeka? A stretli ste sa v osobnom živote s niekým takým?

Občas sa stane, že mi úsmev na tvári vyvolá spojitosť priezviska a povahy človeka, teda taký ten nomen omen. Nespomeniem si teraz na konkrétny príklad, ale stáva sa to. (Smiech.)

HELENA so svojou novou seriálovou rodinou.
Zdroj: TV MARKÍZA

Zahrali ste si mamu, ktorá sa v deji javí ako rázna žena so silným morálnym kompasom. V čom je vám podobná?

Musím povedať, že v ničom. Som celkom iný typ človeka.

So svojimi deťmi by som chcela mať blízky kamarátsky vzťah po celý život
Helena Krajčiová

Katarína Šťastná nechce byť so svojimi deťmi kamarátka, chce byť ich mama. Aký názor máte na takúto výchovu? V súkromí ste skôr mama alebo kamarátka?

Som kombinácia oboch. Pre ich nízky vek som určite ešte mama, ale nesnažím sa to preháňať s nejakými autoritatívnymi ťahmi. Skôr inklinujem ku kamarátskemu vzťahu, lebo to mi pripadá ako taká dlhotrvajúca investícia, keďže deti budú o chvíľku dospelé. A ja by som chcela mať s nimi blízky kamarátsky vzťah po celý život.

FOTOGRAFIE Z NATÁČANIA ŠŤASTNÍ VS. ŠŤASTNÍ NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia