Zaujímajú ho hlavne fakty, vedie konštruktívne debaty a je pragmatický politik. Takto politológovia hodnotia súčasného premiéra EDUARDA HEGERA (45). Pre týždenník Život však rozprával aj o emóciách.

V prípade pandémie zažívame optimistickejšie časy. Ste pragmatik, napriek tomu – aké emócie dnes prežívate?

Keby sme sa rozprávali o pocitoch, tak je to vďačnosť. Ďakujem ľuďom za to, že boli zodpovední, aj preto nám čísla chorých pomerne prudko klesajú. Ľudia pochopili, že dodržiavanie opatrení, napríklad nosenie respirátorov, prináša výsledky. Uvedomujem si aj zodpovednosť vlády, preto intenzívne pracujeme na tom, aby leto bolo bezpečné a neopakovala sa situácia z jesene a zimy. Pripravujeme zelený pas, našťastie, máme vakcíny, ktoré sú v boji s kovidom najsilnejšou zbraňou.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Spomínate leto. Máte už naplánovanú rodinnú dovolenku?

Zatiaľ sme sa doma nestihli o tom rozprávať. Pravdepodobne ostaneme na Slovensku, máme tu predsa veľa krásnych miest. Osobne mám rád východ Slovenska, Spiš a Slovenský raj. Krásna je aj Orava a Liptov. Verím, že aj ostatní občania Slovenska budú dovolenkovať doma, aby podporili náš cestovný ruch.

Podstúpili ste už očkovanie?

Áno. Prihlásil som sa do elektronickej čakárne, tak ako každý záujemca. Po týždni som dostal termín. Na futbalovom štadióne, kde sa nachádza očkovacie centrum, som si vystál rad. Dostal som vakcínu AstraZeneca a mal som aj štandardné vedľajšie účinky – zvýšenú telesnú teplotu, bolela ma aj hlava.

Sprevádzala vás na očkovanie ochranka?

Áno, musia všade so mnou chodiť, ale stáli trocha obďaleč. (Úsmev.)

Rozhovor pokračuje na následujúcej strane

Diskusia