Petra Polnišová (44) je vo všeobecnosti považovaná za veľkú pohoďáčku. Napriek tomu tvrdí, že by sa na tento svet rada dívala optikou Eriky Bednárikovej, ktorú stvárňuje v seriáli Horná Dolná. „Ona sa všetkým zaťažuje len do tej miery, ktorá je na život potrebná,“ priznáva.

Synovia sa na vás radi pozerajú v televízii alebo na filmovom plátne?

Nie, vôbec. Ja som úplne mimo ich záujmového záberu. Raz sme si napríklad pozreli Hornú Dolnú, aj sa bavili, ale to bolo všetko. Občas, keď dabujem rozprávky, tak si to idú do kina pozrieť a hádajú, ktorej postavičke som prepožičala svoj hlas. Aj spomínaný chorvátsky film Môj dedo spadol z Marsu si pozreli, ale v mojej práci nie je nič natoľko výnimočné, že by tomu venovali špeciálnu pozornosť. Ich zaujímajú úplné iné veci. Keď som im však povedala, že som naživo videla youtubera Goga, tak som u nich stúpla asi o tri úrovne. Alebo som im povedala, že poznám niektorých raperov osobne, v tom momente som pre nich bola matka roka, ale inak nie. (Smiech.) Som len obyčajná mama.

Keď sme spomenuli film Môj dedo spadol z Marsu, ten riešil aj tému smrti. Prekvapujú vás už vaši synovia takýmito pálčivými otázkami?

Starší Simon, keď mal štyri roky, prišiel za mnou s tým, že presne vie, ako to celé je, že my sa vlastne druhýkrát narodíme, čiže vytiahol na mňa reinkarnáciu ako vyšitú. Bol presvedčený, že to tak je. Myslím si, že to pre neho svojím spôsobom bolo akési zmierovanie so smrťou. Deti všeobecne v určitom veku prídu na to, že niektorí ľudia im zo života definitívne odchádzajú, a nie sú to vždy len tí starší. Keďže majú strach, že by sa to mohlo stať aj najbližším, snažia sa túto tému uchopiť. Moje deti sa napríklad témou smrti začali zaoberať vo veľmi nízkom veku.

Takýchto ťažkých otázok mi už položili veľa. Najvtipnejšia, akú som dostala, bola od mladšieho Félixa (8). Pýtal sa ma, či budem chodiť domov, keď zomriem. (Smiech.) Alebo či Ježiško vie, že neexistuje. No ako mu na toto máte odpovedať?
P. Polnišová

Ako ste reagovali?

Že je veľmi veľa možností a môžeme si ich vysvetliť rôzne a nikto ešte neprišiel na to, ktorá je tá pravá. (Smiech.) Nechcela som mu predostierať svoje súkromné teórie, lebo som všeobecne za to, že človek by sa mal k rôznym životným teóriám dopracovať sám. A čo sa týka spomínanej smrti, deti stále veria, že po smrti sa opäť narodia, neberiem im to, skôr sa im snažím vysvetliť, že smrť je bežná súčasť života. A všetko má svoj koniec.

Aj v súvislosti s koronou je smrť aktuálne dosť hmatateľná.

Je pravda, že dennodenné informovanie o prírastkoch v počte nakazených u mnohých ľudí umocňuje strach. Ja sama sa osobne snažím vypúšťať tieto informácie. Nepočúva sa to ľahko a skôr to ľudí privádza k väčšej frustrácii ako k faktu, že vieme, na čom sme. Minule sme sa so synmi bavili o tejto téme. Čítali sme totiž jednu knihu, kde sa riešila vojna. Vtedy som im povedala, že stále je všetko lepšie ako vojna, ako viera v nejaké rýchle riešenia. Reálne by som sa bála, ak by sa ľudia medzi sebou začali sekať len preto, že majú iné názory, vierovyznanie alebo národnosť. Bohužiaľ, tieto vírusy sa raz za čas vyskytnú, vyberú si svoju daň, je to hrozné, ale stále je to produkt prírody, ktorému by sme mali spoločne čeliť. No vojnu, tú si vymyslí človek…

Herečka Petra Polnišová nemá ani v ťažkých časoch núdzu o prácu. Prezradila, ako je to možné a čo sa skrýva za jej novým vzhľadom. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 22. októbra 2020).

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ján Jenčo získaval skúsenosti aj na študijnom pobyte v USA.

Hlavný inšpektor na ministerstve životného prostredia: Prečo občania prestávajú veriť štátu?

JOHN LENNON, hudobný génius, skladateľ a spevák, zakladajúci člen skupiny The Beatles.

Vraj sa gitarou neuživí: Svojmu vrahovi dal JOHN LENNON autogram len niekoľko hodín pred smrťou

Harry a Meghan

MEGHAN MARKLE priznala potrat: Z jej slov puká srdce

Ilustračné foto.Sponzorované

Alarmujúci prieskum: Prepojenosť škôl a praxe v IT sektore je takmer nulová

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia