Nela Pocisková (30) a Filip Tůma (42) sú predovšetkým rodičia Hektora (4,5) a malej Lianky (2,5).

Sledujú vás deti v televízii?

Filip: Nelka to zatrhla, aby nemali v hlave guláš.

Nela: Ony to ešte nevedia rozlišovať, navyše Filip tam hrá takého dosť excentrického človeka...

Filip: Skrátka nerváka.

Nela: (Smiech.) Stále tam kričí a je nervózny. Na začiatku sme mali tendenciu sledovať to, ale potom sa ma deti začali pýtať všelijaké zvláštne otázky typu – Prečo tatinko kričí? Prečo urobil toto? Tak som si povedala, že pre ne bude lepšie, keď to pozerať nebudú.

Ako jedni z mála mediálne známych rodičov ste sa rozhodli neukazovať deti na sociálnych sieťach. Na základe čoho prišlo toto rozhodnutie?

Filip: Bolo to na základe našej osobnej skúsenosti s bulvárom. My sami sme sa dostali do situácií, keď o nás písali rôzne nepravdy. V našom živote sú pre nás deti najdôležitejšie, preto ich chceme chrániť. Nechcem tým povedať, že ich v živote neodfotíme na sociálne siete, ale zatiaľ to takto obaja cítime. Sú to naše poklady. Zverejňujeme ich fotky od chrbta, a to aj tak iba preto, aby od ľudí nepadali zbytočné otázky typu, kde máme deti... Ony sú totiž stále s nami.

Myslím, že vo Francúzsku môžu deti žalovať rodičov za to, že fotografie zverejnia bez ich schválenia na sociálnych sieťach. Rád v tejto súvislosti hovorím, že som lakomý a nechcem, aby ma moje dieťa žalovalo. (Smiech.) Samozrejme, žartujem. Je to len na základe našich skúseností. Je pravda, že sme s Nelkou viedli viacero zdĺhavých rozhovorov na rôzne témy, pri ktorých sme mali možno odlišné názory, ale v tomto smere sme mali hneď obaja jasno.

Nela: Keď budú deti staršie a bude to ich prianie – mať so mnou alebo s nami spoločnú fotku na sociálnych sieťach, potom áno. Ale pokiaľ mám tú moc a právo, budem sa ich snažiť chrániť, ako sa bude dať. Tým, že obaja pôsobíme v mediálnom svete, vieme, čo to zahŕňa, keď vás ľudia rozoberajú a píšu o vás. Ide len o ich ochranu a vo všeobecnosti si ani nemyslím, že deti patria na sociálne siete. To je však len môj názor.

Nela Pocisková a Filip Tůma odkryli prísne strážené súkromie. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 28. januára).

Ilustračná snímka

ZANIETENÍ CHALUPÁRI: Kam unikal pred svetom Chudík, Dočolomanský a iné hviezdy?

Populárne články
Posledná nehnuteľnosť, do ktorej sa herečka sťahovala, bol dom v Dunajskej Lužnej.

Extrémny koníček: Magda Paveleková vystriedala štrnásť adries. Čo bude s jej posledným domovom?

Miroslava Fabušová

Misska z Kollárovej limuzíny šokovala správou o prepadnutí: Fotky modrín radšej stiahla

VIDEO: MUDr. Adriana Šimková radí, ako si poradiť s kovidom doma

VIDEO: MUDr. Adriana Šimková radí, ako si poradiť s kovidom doma

V januári oslávila 46. narodeniny. Nasledoval kovid, nemocnica a, bohužiaľ, smrť.

Prvá obeť kovidu medzi učiteľmi: Eva (†46) myslela na svojich žiakov do poslednej chvíle

Ilustračná snímka

Božia rana? Krajniak spomenul Baziliku sv. Mikuláša a v tom sa zrútil priľahlý múr

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia