Partnerská dvojica Nela Pocisková (30) a Filip Tůma (42) – to sú protiklady, ktoré sa výborne dopĺňajú. Zatiaľ čo herec a operný spevák ukázal umelkyni ľahkosť bytia, ona ho naučila väčšej zodpovednosti.

Nela a Filip sú predovšetkým rodičia Hektora (4,5) a malej Lianky (2,5). Času nazvyš im neostáva, aj preto náš rozhovor prebehol za pomoci moderných technológií po desiatej večer, keď ich poklady už sladko spali. „Vďaka tomuto rozhovoru sme sa s Nelkou po dvoch týždňoch konečne takto spolu stretli,“ zavtipkoval Filip a dodal: „Ďakujeme!“ Nela s úsmevom doplnila: „Konečne sme nezaspali jeden alebo druhý pri uspávaní detí...“

Skĺbiť rodičovské a pracovné povinnosti býva náročné, preto ma hneď ako prvé zaujíma, či sa vám aspoň občas podarí ukradnúť si nejakú chvíľku výlučne pre seba.

Nela: Korona so sebou priniesla obmedzenia, ktoré pre mňa nie sú veľkou zmenou. Keďže máme doma dve malé deti, fungujem ako predtým. Pozvoľna som začala rozbiehať spevácku kariéru, snažím sa riešiť nové pesničky a dostala som aj ponuku do jednej televíznej produkcie. Celá táto koronasituácia bola veľkou zmenou najmä pre Filipa, ktorý bol doteraz veľmi pracovne vyťažený a zrazu musel ostať doma. V minulosti sme mali spoločného času naozaj málo.

Veľakrát sa stalo, že sme sa len ráno pozdravili a celý deň sme sa potom nevideli. Boli však aj dni, keď sme sa nevideli vôbec. Kým sme spali, Filip už pracoval a domov sa vracal, keď sme už s deťmi opäť spali. Bolo to náročné obdobie, ktorým podľa mňa museli prejsť mnohí rodičia s maličkými deťmi. Ale tým, že sme ho zvládli, môžeme sami za seba povedať, že sme skrátka silná rodina, a teraz, keď je tých spoločných chvíľ viac, užívame si ich intenzívnejšie. (Úsmev.)

Filip: Ja som už aj medzičasom zabudol, aká bola otázka. (Smiech.)

Nelka to za vás v podstate zodpovedala. Priblížila nám váš pracovno-domáci režim s tým, že veľa času vám na seba navzájom neostáva.

Filip: Tak už vlastne viete, ako to je.

Nela: (Smiech.) Ospravedlňujem sa, ale ja neviem stroho odpovedať, takže pri ďalšej otázke pokojne začni prvý a ja budem pokračovať...

FOTOGRAFIE ŠŤASTNEJ RODINKY NÁJDETE V GALÉRII

Pri prvej vlne sa všetko zastavilo, ale pokiaľ viem, opäť sa rozbehlo nakrúcanie Oteckov.

Filip: Áno, nakrúcame, samozrejme, s istými obmedzeniami a neustále nás testujú. Ja mám za sebou už asi 30 testov, takže sa smejem, že som dokonale začipovaný. (Smiech.) Je skvelé, že môžeme pracovať, ale mám pocit, akoby sme kráčali po veľmi tenkom ľade, a v podvedomí stále máme, že sa môže objaviť niekto, kto bude pozitívny. V takom prípade sa výroba zastaví a opäť budeme čakať, kým nás všetkých pretestujú. Za túto prácu som veľmi vďačný. Som rád, že vôbec je, lebo mám kolegov, ktorí nepracujú vôbec. Na druhej strane musím priznať, že pracujeme v určitom napätí.

Oteckovia sa zároveň s veľkým úspechom vrátili v šiestej sérii na obrazovky. Aké reakcie na seriál máte a čo nové nás v tejto sérii čaká?

Filip: Nič zásadné sa meniť nebude, hoci zo seriálu by mala odísť Sisa, pretože Dominika Kavaschová je tehotná. Vo všeobecnosti bude stále kopec zábavy. Keď sa ma ľudia pýtajú na Oteckov, je zaujímavé, že najradšej majú päticu chalanov a ich rozhovory v pizzerii. Občas si aj hovoríme, či naše krčmové povedačky majú vôbec význam, ale ukazuje sa, že práve toto majú ľudia na seriáli radi. Je sa na čo tešiť a aj my sami sa z tejto práce tešíme.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia