Snaží sa nebyť vážny a necíti sa vážený. Byť premiérom je pre neho formalita a dôležité je zostať obyčajným človekom. Napriek tomu jeho kritikov pribúda. Nemá dnes strach chodiť po ulici?

Hovorí, že predsedom vlády je prvý a posledný raz. Ak sa koronavírus bude divoko šíriť, IGOR MATOVIČ plánuje prísť s radikálnymi riešeniami. Ani počas stretnutia s bieloruským veľvyslancom nevyzeral v teniskách vážne. Premiér vysvetlil, že v ten deň nemal naplánovaný spoločenský pracovný deň. V čase, keď bol práve v teniskách, bolo vhodné podporiť bieloruského veľvyslanca, tak ho zavolal a on prišiel. Vraj si veľmi dobre rozumeli. Tak si urobte názor sami...

V teniskách za pätnásť eur s bývalým veľvyslancom Bieloruska.
V teniskách za pätnásť eur s bývalým veľvyslancom Bieloruska.
Zdroj: Facebook

Skúsme sa vrátiť na začiatok. Čím ste chceli byť, keď ste boli malý?

Asi ako každý chlapec. Najprv policajtom, potom zmrzlinárom... Celkom určite som chcel byť vojakom. To chce byť každý. Potom to väčšinou prejde. Postupne som sa dopracoval k tomu, že som nevedel, čím chcem byť. Preto som išiel na gymnázium.

Mali ste za mladi nejaké tajné želania či vysnívané plány?

Neviem, či sa to stáva aj iným, ale ja si toho z mladosti veľa nepamätám.

Hádam to nie sú následky búrlivých študentských čias?

(Smiech.) Prvé, čo si pamätám, je, že som s dedkom prikladal do sporáka. Oči som mal vtedy zarovno otvorených dvierok s horiacimi polienkami. To ma asi fascinovalo až tak, že som si to zapamätal. Mal som možno tri roky. Druhú vec, ktorú si pamätám, je, že som ako šesťročný stál na školskom dvore spolu s ďalšími spolužiakmi počas zápisu do prvej triedy. Ak by som si teraz silou-mocou chcel na niečo spomenúť, asi by som si vymýšľal.

Časom ste vyrástli v provokatéra. Ako to s vami bolo v škole? Boli ste bitkár a nedali ste pokoj?

Na základnej som mal istý čas pocit, že som skôr ľahkou korisťou bitkárov a provokatérov. Niektorí sa chceli na mne vyzúriť. Keď som si povedal, že stačilo, postavil som sa tomu najsilnejšiemu a stĺkol som ho. Odvtedy som mal rešpekt a dali mi pokoj. Trochu som sa postavil osudu.

Ako to máte s predsavzatiami, dávate si nejaké a dokážete ich aj splniť?

Ja si ich nedávam. Vo všeobecnosti nerád robím veci, ktoré sa nejako musia, pretože to je tak zaužívané. S tým mám trochu problém... Možno moja manželka nedostane kvety, keď má narodeniny, ale o to radšej jej ich kupujem inokedy, keď mi padnú do oka. V tomto som naozaj hrozný. Robím veci spontánne. Keď si ľudia dávajú novoročné predsavzatia, tak ja si ich vtedy nedávam zámerne. Keď si ich dávajú všetci, mňa to nebaví. Okrem toho keby som si ich aj dal, dopadlo by to asi tak, že by som ich nesplnil. Napríklad ako dnes ráno.

Čo sa stalo, prezraďte.

Postavil som sa na váhu a zistil som, že mám hmotnosť 86 kilogramov. To je o štyri kilogramy viac ako pred pol rokom. To sa mi nepáči.

Čím je to spôsobené, máte nebodaj v premiérskom kresle výdatnejšiu stravu?

Povedal som si, že oddnes držím diétu. Myslím, že je to v pravidelnejšom a nárazovom stravovaní. Keď sa tri razy za deň najem, tak sa to musí prejaviť. Povedal som si, že stačilo, že nebudem jesť a budem iba piť.

Po slovensky?

Nie! Vodu. Keď budem hladný, dám si pohár vody. Dnes som bol asi 15-krát hladný, 15-krát som sa napil. Bol som hladný každú chvíľu. Vydržal som nejesť len do druhej popoludní.

Čo ste mali na obed?

Nejaké mäsko s volským okom a rajčinovým šalátom. Môj záväzok, že schudnem, trval len osem hodín. Asi som nezvolil najlepšiu cestu. Hoci mi ľudia hovoria, že nie som tučný, ja vidím, že mi rastie brucho.

Športujete? Ako sa staráte o svoje telo?

Nešportujem. Teraz keby som aj chcel, nestíham. Je to isto chyba, že som pol roka pre seba neurobil vôbec nič.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU S IGOROM MATOVIČOM NÁJDETE V GALÉRII

Je niečo vo vašom živote, čo sa vám nepodarilo alebo čo ste vyslovene pokazili?

Vecí, ktoré sa mi nepodarili, sú tisíce, aj tých, ktoré ľutujem. Aj takých vecí, ktoré som urobil a nemusel, sú tisíce. Myslím, že nikto nie je stopercentný a dokonalý. Keby sme boli všetci dokonalí, bola by to asi nuda.

Predsa len, čo je medzi týmito neduhmi ten najväčší?

Je to vzťah mojej rodiny a politiky. Je to o živote. Ikskrát som sa sám seba pýtal, načo som to robil, keď som liezol do politiky. Veď som tým ublížil najbližším. Mimo politiky sme žili pohodový a šťastný život. Na túto otázku som si odpovedal: Žiť taký život by bolo sebecké. Nedokázal som sa pozerať na to, ako nám vládnu skorumpovaní zlodeji, vtedy v zložení Fico, Slota, Mečiar.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Koza Cave Hotel

Jaskynný hotel či mrakodrap ako čistička vzduchu... Kam by ste radšej zavítali?

Populárne články
Každoročne slávený festival sa začína v druhú sobotu pred Popolcovou stredou. Spája v sebe pozostatky pôvodných náboženských praktík s importovanými kresťanskými prvkami.

Obeta matke Zemi: Diabolský festival v Argentíne aj ako božstvo hýrenia či nemravnosti

Herečka Zuzana Skopálová.

Zmena profesie? Žiaden problém! Neuveríte, čím sa živí herečka ZUZANA SKOPÁLOVÁ

Nevystavte sa zbytočne pneumokokovej nákaze, 
dá sa pred ňou ochrániť.

Postrach seniorov: Viete, ako sa ochránite pred pneumokokmi?

Marta Kubišová

Brat speváčky MARTY KUBIŠOVEJ zomrel pred dvomi rokmi. Prečo sa s ním doteraz nerozlúčila?

Boris Valábik

Tajná svadba: BORIS VALÁBIK je v chomúte. TAKTO vyzeral jeho veľký deň

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Gepard je krotký ako mačka. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia