Nový vírus rozdeľuje ľudí. Spoločnosť polarizujú svojimi postojmi samotní politici. V rámci plurality názorov sme umožnili povedať svoj názor na očkovanie poslancovi Národnej rady SR PATRICKOVI LINHARTOVI (44) zo Sme rodina. 

Niektorí politológovia tvrdia, že ku kríze v spoločnosti v súvislosti v kovidom prispievajú politici. Ani koaliční nie sú jednotní, nemotivujú tak ľudí na očkovanie.

Mám ten istý názor. Veľa politikov, ako aj strán zavádza a zneužíva tému s názvom kovid na svoje politické ciele. Politici majú motivovať. Ja sa snažím motivovať, aby sa každý rozhodol sám a dobrovoľne.

Ste proti povinnému očkovaniu. Ako inak sa podľa vás dá zastaviť kovid? Veď napríklad kolektívne premorenie zlyhalo, Spojené kráľovstvo či severské krajiny na tomto „pohoreli“.

Áno, som proti nútenému očkovaniu a rozdeľovaniu občanov do dvoch kategórií. Kolektívna ochrana zlyhala, jediné, čo nám pomôže, je jednotlivá imunita každého človeka. Veď predsa už vieme, že v boji s civilizačnými chorobami, ako je cukrovka či rakovina, je najlepšou zbraňou silná imunita a správny životný štýl, ku ktorému patria aj zdravé potraviny. Podobne je to aj s kovidom. Zdravé a kvalitné potraviny však musia byť dostupné pre všetkých ľudí.

Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia