Podľa politológa Tomáša Koziaka zbrane najťažšieho kalibru použije v kampani ROBERT FICO.

Aká bude predvolebná kampaň? Špinavá alebo veľmi špinavá?

Určite veľmi špinavá, bude treba mať silné žalúdky. Veď mnohí politici si ani mimo kampane nevedeli prísť na meno. A bude to explózia populizmu, krajinu zasypú také sľuby, o akých sa nám dnes ani nesníva. Ľudí trápi vysoká inflácia, dramaticky klesá životná úroveň, to budú hody pre populistov, ktorí nasľubujú to najmodrejšie z neba.

Na snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Kto v kampani vytiahne zbrane najťažšieho kalibru?

No kto iný, ak nie Robert Fico a jeho strana? Ten už dlho prekračuje vo svojich vyhláseniach aj najkrajnejšie medze slušnosti. Je len otázkou času, kedy pod vplyvom jeho vyhlásení dôjde napríklad k fyzickému útoku na novinárov. Robert Fico už dávno nemá slovník slušného politika, je to znak jeho pudu sebazáchovy.

V posledných dňoch sme svedkami čoraz ostrejšej výmeny názorov medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom. Je to iba divadlo pre ich potenciálnych voličov alebo sú po rokoch spolupráce už naozaj na nože?

Ak Peter Pellegrini vyhrá voľby a bude zostavovať vládu, Roberta Fica do koalície nezoberie. To by bola jeho politická samovražda, keby mal vo vláde Roberta Fica, Ľuboša Blahu, Roberta Kaliňáka. A na medzinárodnej scéne by sa s takou vládou rešpektu nedo­čkal. Na rozdiel od Roberta Fica má politickú budúcnosť pred sebou, vládnutie s Robertom Ficom by mu pozatváralo v zahraničí mnoho dverí, politicky by ho zničilo. A on si to uvedomuje, preto už počuť jeho kritické slová na adresu Roberta Fica a Smeru. Pre Petra Pellegriniho je skrátka Robert Fico so svojím demagogickým slovníkom toxickým politikom.

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia