Ako odborník by ste mali byť vzorom. Aký je váš pitný režim?

Približne 7 rokov si každý večer nalejem do pohára pol litra vody, do rána z nej vyprchajú zvyš­ky chlóru. Ráno pridám kávovú lyžicu medu a kurkumy. Med je tam na to, aby sa kurkuma dobre rozptýlila. Pridám pol lyžičky škorice, trocha zázvoru, štipku čierneho korenia, aby sa kurkuma dobre vstrebala, citrónovú šťavu, lyžicu octu, ale jablčného. Nápoj vypijem pred raňajkami, veľmi dobre naštartuje v tele metabolizmus.

Kurkuma je úžasná vec pre naše telá, za dva roky odborníci napísali 3-tisíc prác o tomto korení. Okrem iného urýchľuje odstraňovanie nepotrebných buniek z organizmu, podporuje imunitu. Dbám však na to, aby som kupoval koreň, doma ho potom, hoci je to prácne, vyčistím, postrúham.

V práci doobeda popíjam ešte zelený čaj, ale iba pravý, pričom si to aj patrične vychutnávam. Obsahuje epigalokatechín galát a veľmi dobre pôsobí v prevencii proti rakovine, u žien hlavne prsníka. Známy slovenský neurológ profesor Peter Kukumberg pôsobil v Japonsku a tam si zvykol na to, že pitie čaju je procedúra, naučil to aj mňa. Mnoho našincov, bohužiaľ, čaj iba do seba nalieva.

Denne vypijem približne deci a pol šťavy z granátového jablka. Keď som toto ovocie odšťavoval, odniesla si to doma naša kuchyňa, bola celá zababraná. Dôležité však je, že je to ďalší vynikajúci prírodný prostriedok proti demencii a rakovine, napríklad prostaty.

Priam zázraky s naším zdravím robí aj paradajková šťava. Aj samotné paradajky sú zdravé, ale pretlak je lepší. Táto zelenina obsahuje lykopén, farbivo, vďaka ktorému je červená. A to nás chráni pred rakovinou. Lenže ten lykopén je schovaný v bunke. Pokiaľ tá bunka nepraskne, organizmus vstrebe len okolo tridsať percent lykopénu, zvyšok ide stolicou von.

Keď však paradajku povaríte a spravíte napríklad pretlak, bunky popraskajú a lykopén sa dá na sto percent vstrebať. Navyše sa nerozkladá varom. Polievku teda môžete ohrievať. Odporúčam každý deň vypiť pohár paradajkovej šťavy.

Pavel Blažíček je členom uznávaných stavovských medzinárodných organizácií, okrem toho je držiteľom mnohých ocenení. On sám pije nápoje, ktorých príprava je na prvý pohľad zdĺhavá, má to však, ako hovorí, svoje výhody.
Pavel Blažíček je členom uznávaných stavovských medzinárodných organizácií, okrem toho je držiteľom mnohých ocenení. On sám pije nápoje, ktorých príprava je na prvý pohľad zdĺhavá, má to však, ako hovorí, svoje výhody.
Zdroj: Tony Štefunko

Lenže je to dosť prácne, príprava všakovakých elixírov. Ľudia sú dnes v strese, nemajú čas.

Každý z nás by si mal určiť priority. Pre mňa príprava nápojov nie je až taká prácna, pripravuje mi ich manželka (smiech). Suroviny však nakupujem u overených obchodníkov, je z toho už rituál. Po paradajky nechodím do supermarketu, ale na trhu k pani pestovateľke z južného Slovenka. Spriatelili sme sa, vždy spolu poklebetíme, hoci ona nevie poriadne po slovensky a ja zase nerozprávam po maďarsky. Niekedy sa tak zarozprávame, že ľudia z konca radu už na mňa kričia. Granátové jablko mi už najnovšie odšťavuje pán z Afganistanu a tak ďalej. Dá sa to zorganizovať, dokonca má to ďalší benefit, zoznámite sa s novými ľuďmi tak ako ja.

Poslať emailom
Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Nelipla na úspechu. Svoje povolanie v skutočnosti nechcela vykonávať a možno preto sa jej tak darilo.

Prvá dáma divadla EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ sa pretĺkla búrlivým manželstvom. V kom našla ideál muža?

Celderovcov pohltilo umenie v akejkoľvek podobe.

Doma majú galériu: Precestovali polovicu sveta, aby si z každého kúta priniesli kúsok domov

Phil Collins s bývalou manželkou Orianne.

Ako z telenovely: Opletačky PHILA COLLINSA s exmanželkou nemajú konca

Pre chorého brata je oporou.

Po problémoch v manželstve herca SVÄŤA MALACHOVSKÉHO zasiahla bratova diagnóza

Spolupacientka na chemoterapii Marianne požičala pre zábavu blond parochňu, hoci pred liečbou mala tmavé vlasy.

Rakovina prsníka ju takmer zabila: Marianna žije s metastázami po celom tele

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac