Herec a zabávač Peter Marcin (55) vdýchol život mnohým televíznym postavám. František Stromokocúr a László Komárom sa stali takými populárnymi, až dali podnet na vznik sitkomu Susedia. Ten čoskoro oslávi 15. výročie. 

Veľkú fanúšičku máte vo svojej manželke.

Áno, je to pravda a občas mi to lezie na nervy. (Smiech.) Nenechá si ujsť ani jednu časť Susedov. Keď­že som režisér seriálu a vidím ho ešte aj v rámci strižne, doma sa mi na svoju prácu nechce opakovane pozerať. Čiže každý pondelok večer musím sedieť v inej izbe. (Smiech.)

Manželka vás vraj postrčila aj do nahratia hudobného albumu.

K spevu som mal vždy blízko. Ako tínedžer som mal kapelu a spieval som vo všetkých svojich reláciách. Na môj spev boli vždy pekné ohlasy. Nikdy som nemal ambíciu stať sa spevákom, ale keď sa požiadavky na moje CD stupňovali, rozhodol som sa vydať staré dobré „pecky“ s jednou pôvodnou skladbou. Ľuďom sa to páčilo a dodnes tieto skladby na eventoch spievam. Je pravda, že do tejto aktivity ma postrčila manželka.

Do budúcna premýšľam nad tým, že by som nahral ešte jedno CD, nie s prevzatými, ale s vlastnými piesňami. Boris Filan (71) mi už napríklad dal jeden text, ktorý som zhudobnil a zaspieval v jednej relácii. Ľuďom sa to páčilo, preto uvažujem, že keď bude menej práce, na dôchodku si doprajem ešte jedno CD pre radosť. (Úsmev.)

Ako vidí PETER MARCIN budúcnosť sitkomu Susedia a čo po rokoch hovorí na spor s Andym Krausom sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia