Moderátorka Petra Bernasovská (50) mala kedysi pocit, že vo výchove je prísnejšia než jej manžel Ľudovít „Mravec“ Jakubove, ale teraz si myslí, že prísnejší je on.

Ako zvládate toto korona obdobie?

Našťastie sa nás to nedotklo tak ako napríklad umelcov. Počúvam príbehy od hercov, ktorí sú na voľnej nohe a chodia k nám ako hostia. Tí absolútne stratili príjem, nemajú peniaze, požičiavajú si, predávajú domy, byty a podobne. To sú ťažké životné situácie, ale my sme prácu nestratili a pracujeme tak ako v minulosti. Môj muž vyrába zvukové reklamy. Mal síce chvíľu menej práce, ale nebolo to nič výrazné.

Najväčšia zmena je to, že deti sú doma a trvá to na­ozaj dlho. S Eliškou sa stále učím, lebo tak ako iné deti, aj ona je pri počítači menej sústredená. Vďaka nej ovládam matematiku, slovenčinu, biológiu pre piaty ročník základnej školy. Môžem vám porozprávať o vodných stavovcoch, bezstavovcoch... Ovládam všetko. (Smiech.) Ale mám šťastie, že môj muž robí často z domu a môže pre deti variť a dokonca varí rád.

S manželom ste spolu vyše dvadsať rokov. Funguje vám to možno aj preto, že vás spája rovnaké povolanie?

Čím ďalej, tým menej hovoríme doma o práci. Samozrejme, že občas sa tomu nevyhneme, ale nie je to téma, ktorá by nás teraz spájala, takže si myslím, že to už tým nebude. Skôr ide o to, že sme sa poznali najskôr ako kamaráti. Veľmi dobre sme si rozumeli a boli sme dobrí „parťáci“. Až potom to prerástlo do lásky a možno práve to je to tajomstvo.

Dvaja ľudia sa podľa mňa musia najskôr kamarátiť, musia mať aj tento druh vzťahu, nielen lásku, lebo láska a chémia po dvoch rokoch – aspoň podľa toho, čo hovoria vedci – pominie. Skrátka, obrovská zamilovanosť nie je na celý život. Potom nastáva bežná životná rutina, pri ktorej je dôležité poznať sa, chápať sa. Samozrejme, mali by fungovať aj kompromisy a tolerancia.

Viac o súkromí, pracovných ambíciách a nesplnených snoch sa dočítate v akutálnom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 8. apríla 2021).

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Bolestivý prísľub PRINCEZNEJ DIANY: Svoje slová už nestihla naplniť

Frodo a jeho družina

Objavili sovietskeho PÁNA PRSTEŇOV: pozrite si túto cestu do minulosti!

Ilustračná snímka

Národné legendy: 10 najobľúbenejších hrdinov Slovenska!

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Herečku týždenník Život navštívil krátko pred jej smrťou.

Bolestivý príbeh lásky: Kolníkovú nechal manžel so štyrmi deťmi. Do smrti verila, že sa vráti

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia