Hviezdi v televíznych seriáloch, hrá v divadle, moderuje v rádiu a čoskoro sa opäť predstaví na filmovom plátne. Herec Marián Mitaš (39) má bohatý umelecký záber, ale aj vysoké nároky na výkony, ktoré podáva.

Okrem bábkoherectva, herectva a moderovania v rádiu robíte aj dídžeja. Ktorá práca vám najviac prirástla k srdcu?

Asi filmová práca, ale mám rád aj tú divadelnú, hudobnú a, samozrejme, aj bábky. Ťažko sa to kategorizuje. Snažím sa robiť veci, ktoré ma bavia. Všetky vyššie menované profesie robím rád, ale postupne sa do popredia vyprofilovalo herectvo, lebo mi v istom období života prišlo vhod.

V akom zmysle?

Mám na mysli boom okolo televíznych seriálov. Myslím si, že táto práca mi ide najlepšie zo všetkého, čo robím, a asi preto tomu venujem najviac času. Nedá sa však úplne povedať, že práve hranie v telenovelách mi prirástlo k srdcu, ale – ako som už povedal – prišlo mi to vhod. (Smiech.)

V minulosti ste dokonca predávali mobilné telefóny. Ako ste sa k tomu dostali?

Áno, bolo to chvíľu. Prerušil som na rok štúdium na bábkoherectve a počas toho obdobia, aby som v Bratislave prežil, som predával mobilné telefóny.

˃˃˃ Fotografie zo života Mariána Mitaša nájdete v galérii. ˂˂˂

Sú vám bližšie divadelné dosky alebo filmový pľac?

Divadelné dosky sú pre mňa značný stres. Herec podáva výkon kontinuálne aj dve-tri hodiny, závisí, samozrejme, od dĺžky predstavenia. Dlhodobé sústredenie mi však už odmalička spôsobuje problémy. Divadelné herectvo je teda pre mňa trošku ťažšie než to filmové. Pri filme sa človek sústreďuje na určitý výkon kratší čas a následne si môže vydýchnuť, kým sa napríklad prestavia kamery.

Keďže hovoríte plynule po anglicky, česky a francúzsky, zrejme máte na uplatnenie v zahraničných produkciách viac možností než mnohí vaši kolegovia. Alebo jazyková vybavenosť nie je až taká podstatná?

Samozrejme, jazyková vybavenosť je veľmi podstatná, ale ešte dôležitejší je samotný herecký rozsah, ktorý vie daný herec režisérovi ponúknuť.

Na základe televíznych seriálov si vás diváci zaškatuľkovali ako záporného hrdinu. Zmena nastala v uplynulom roku vďaka úlohe novinára Adama Bartoviča v seriáli Za sklom III. Aké reakcie na túto rolu ste od okolia mali?

Mal som na ňu len dobré reakcie a dúfajme, že toto je zmena...

To znamená, že ste zatúžili opäť hrať kladného hrdinu?

Určite áno, aj keď stále platí, že chcem hrať najmä postavy, ktoré sú komplexné. Pre mňa je najzaujímavejšie to, či postava ponúka priestor, aby som ukázal rôzne emočné a charakterové spektrá. Čiže nedá sa povedať, že by som bažil po telenovelových, jednotvárnych úlohách, ale bol by som ochotný prijať takú ponuku, keby som mal priestor na vlastnú umeleckú licenciu v rámci hereckej tvorby.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

U nás šok, v zahraničí trend. Tieto známe tváre otehotneli vo vyššom veku

Populárne články
Deti z domu smrti

Bábätká z paneláka smrti: Ako sa darí deťom, ktoré prežili výbuch v prešovskej bytovke?

Pán hlas: Emanuel Romančík

Osud bol k nemu krutý: Romančíkove herecké úspechy vyvažovali tragédie v rodine

Tesne pred päťdesiatkou sa stane mamou vytúženého dieťatka.

Moderátorka sa v 49 rokoch prvýkrát stane mamou. Čo si o jej tehotenstve myslí odborník?

Skladba k výročiu smrti Jána a Martiny.

Si tu s nami, Ján: Umelci si uctili pamiatku zavraždeného novinára krásnym gestom

Alessandra Ambrosio

Tvár Victoria‘s Secret sa športoviskám oblúkom vyhýbala. Čo zmenilo jej názor?

TV

Škodí televízia pamäti?

Zobraziť viac
Diskusia