Speváka Otta Weitera (67) čaká ďalšia operácia, on sa napriek tomu nevzdáva smelých plánov, ktoré chce so svojou partnerkou Petrou Maxin (43) v dohľadnom čase realizovať.

Máte novinku, o ktorú sa chcete podeliť? Šepká sa o vašej svadbe.

Otto: (Smiech.) Do toho nás hrnú iní. Svadba sa zatiaľ nechystá ani o nej nehovoríme, lebo máme veľa roboty, ale konečne máme spoločné dieťa v podobe CD.

Čiže CD, o ktorom sme sa rozprávali ešte začiatkom jari, vyjde až teraz?

Otto: Áno, spomalila nás práca na programoch pre TV Senzi. Tam sme propagovali svojich kamarátov, kolegov, ale nemali sme čas na svoju tvorbu.

Petra: A zasiahli nás aj Ottove zdravotné problémy, lebo vo februári absolvoval jednu operáciu, v marci druhú, takže sa to aj pre jeho rekonvalescenciu posúvalo.

Otto: Konečne je však naše CD naspievané. Bude sa volať Raňajky v tráve, je tam šestnásť pesničiek a 80 percent sú nové, autorské veci. Spolupracovali sme s Peťom Hanzelym (je autorom veľkých hitov V dolinách, Čardáš dvoch sŕdc), s textárom Zorom Laurincom, s muzikantom a producentom Peťom Šimom, textárom Elánu Miroslavom Jurikom a máme tam aj svoje piesne.

Ešte sa pristavím pri nebohej manželke Andrejke (†47). Minulý rok pri výročí jej smrti ste usporiadali dražbu jej oblečenia. Akým spôsobom ste si ju pripomenuli tento rok?

Otto: Ja si ju pripomínam neustále, nielen v ten konkrétny deň. Chodíme za ňou na hrob každý týždeň. To sa pre nás stalo absolútnou samozrejmosťou a pravidelnosťou asi tak, ako keď človek musí dýchať. Zveľaďujeme jej hrob, pred týždňom sme jej nasadili nové kvetiny a ja jej ďakujem za všetko. Verím, že nás zhora sleduje a teší sa, že sa nám darí.

Máte za sebou leto plné koncertov, ako vaši fanúšikovia oficiálne prijali Petru ako spevácku partnerku?

Otto: Zo začiatku sme prešli nepríjemnými a ťažkými chvíľami. Veľa „odborníkov“ Peťu porovnávalo s Andrejkou, na čo som ju hneď od začiatku upozorňoval, aby s tým rátala. Ale teraz po jej dvojročnej spolupráci aj v TV Senzi mám pocit, že v ľuďoch zvíťazilo dobro. Prestali ju porovnávať a som za to vďačný.

Petra: Myslím si, že teraz si už diváci nevedia predstaviť, že by sme nevystupovali spolu. Dokonca nám posielajú rôzne talizmany a prajú nám. Úprimne ďakujeme. (Úsmev.)

Spevák Otto Weiter čelí útokom neprajníkov, že si vymýšľa choroby. Aká je pravda o jeho zdravotnom stave sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia