Moderátorka TV JOJ Aneta Parišková (48) žije s manželom na striedačku v Amerike. Cestovanie jej neprekáža.

Aktuálne žijete tak na Slovensku, ako aj na Floride. Hoci by sa mohlo zdať, že toto rozhodnutie prišlo až po vašej chorobe, nie je to tak. Túto zmenu ste plánovali s manželom dávno predtým. Osvedčil sa vám zatiaľ takýto spôsob fungovania?

Už keď sme sa s manželom dali dokopy, bolo nám obom jasné, že budeme žiť na dvoch kontinentoch. Dcéry Lejka a Lilka z jeho predchádzajúceho manželstva žijú v USA a Mirko (49) tam má skvelú prácu, takže potrebujeme byť v USA. Danielko(13), Gabko(10) a Nathanko (9) zas vyrastajú na Slovensku, chodia tu do školy, majú tu širokú rodinu, s ktorou majú veľmi silný vzťah. Mám tu milovanú škôlku a prácu v TV JOJ. Za tie roky sme si už na kočovný život zvykli. Všetko je o uhle pohľadu. Kedysi som každý týždeň pendlovala medzi Bratislavou a Košicami a rýchlikom to trvalo šesť hodín. Let do Orlanda trvá len o pár hodín dlhšie a v lietadle si napríklad konečne nerušene prečítam knihu, pozriem film alebo napíšem odpovede na vaše otázky. (Smiech.)

Po boku MIROSLAVA je ANETA šťastná.
Zdroj: INSTAGRAM/ANETA_PARISKOVA_OFFICIAL

Asi často dostávate túto otázku, ale vedeli by ste možno raz zanechať na Slovensku rodinu, priateľov, prácu, podnikanie a presťahovať sa s manželom do Ameriky natrvalo?

Uvidíme, čo nám život prinesie.

Pomohla vám po skončení náročnej liečby americká mentalita aj anonymita? Žiť v prostredí, kde vás nikto nepozná, nežiada o podpis, fotografiu, možno o rozhovor.

Na Slovensku som šťastná, rada sa porozprávam aj s cudzími príjemnými ľuďmi. Nikomu nič zlé nerobím, nemám dôvod sa schovávať niekde v anonymite.

Ako sa páči jej chlapcom život v Amerike sa dočítate na ďalšej strane...

Diskusia