Ondrej Kandráč (43) verí, že nový rok bude lepší. A čo praje vám, drahí čitatelia?

Aký bol pre vás rok 2021? Pre väčšinu Slovákov je spätý najmä s pandémiou a ťažkým odchodom ich blízkych. Čo vám dal, možno vzal?

Opäť úplne iný, než by som čakal. A práve v tom je život zaujímavý. Nikdy neviete dopredu povedať, ako sa bude vyvíjať. Hašek vo Švejkovi má niekoľko kultových hlášok. Jednu z nich si dovolím parafrázovať: Ještě nikdy tak nebylo, aby to nějak nedopadlo… V tejto vete je vyjadrené vlastne všetko. Dôležité asi je, aby sme vedeli prijať život s jeho nástrahami i radosťami.

ONDREJOVI koncertovanie chýba. Aj tento Silvester je pre neho v tomto zmysle iný ako predošlé.
Zdroj: Archív NMH

S akou víziou, možno poznaním, vstupujete do nového roka 2022? A dávate si predsavzatia?

Predsavzatia si nedávam. Aj tak ich po čase poruším. Verím, že rok 2022 bude návratom do normálu. Myslím si, že pandémia nás mnohému naučila, veľa dala, ale aj vzala. Som toho názoru, že človek by mal začať od seba – budem sa snažiť byť lepším človekom. Nápomocnejším svojmu okoliu. Ak sa nám muzikantom opäť podarí priniesť radosť medzi ľudí, potom sa aj my staneme šťastnejšími bytosťami.

Čo by ste na prahu nového roka zapriali našim čitateľom?

Nech nikdy nestratia nádej. Myslím, že najsilnejšie to dokážu vyjadriť deti, ktoré sa dokážu tešiť z maličkostí. Nech je teda čistá duša malého dieťaťa v každom z nás. Verím, že sa budeme spoločne radovať zo života aj v novom roku, že si ho užijeme v zdraví, obklopení svojimi najbližšími. A ak sa popritom budeme stretávať aj na našich koncertoch, budem len a len rád. (Úsmev.)

MUZIKANT MÁ KRÁSNU RODINKU! POZRITE SI V NAŠEJ GALÉRII, AKO IM TO SPOLU PRISTANE
Diskusia