Je to česť  a zodpovednosť. Hovoria moderátori Telerána Zuzana Čimová (25) a Matúš Krnčok (37) na margo novej pracovnej pozície v televízii Markíza.

Ako sa vám obom ráno do Telerána vstáva?

Zuzka: Môj deň s Teleránom sa začína o 3:30. Vždy si dám radšej časovú rezervu. Nemám rada ranný zhon a pár minút mi trvá, než sa „preberiem k životu“. (Smiech.) Pre mňa bolo vstávanie zo začiatku ťažké, pretože som vždy bola skôr nočná sova. Ale zvykla som si a beriem to už prirodzene. Tým, že som už predtým v Teleráne pracovala, teraz ako moderátorka pozorujem pri tejto práci rozdiel v tom, že zaspávam s myšlienkou na scenár, keďže vysielanie leží na našich pleciach, pred čím cítim veľký rešpekt. Myslím, že tento pocit ma neopustí ani po iks vysielaniach.

Matúš: Vstávanie nie je pre mňa najnáročnejšia časť dňa. Aj keď budík mám nastavený na 4:00. Skôr je ťažšie udržať sa pri zmysloch okolo obeda, respektíve po obednej pauze. Vtedy telo začína cítiť, že už sme nejako dlho hore. Zvyknúť sa na to úplne nedá, keďže to nie je pravidelné vstávanie.

Šéfredaktorka Telerána Zuzana Štelbaská prezradila, že najskôr netušila, že z kastingu, ktorý v televízii usporiadala, sa stane výber novej moderátorskej dvojice Telerána. Keď ste naň obaja prišli, aké boli vaše očakávania?

Zuzka: Úprimne, moje očakávania boli minimálne. Pozvánka na kamerové skúšky ma, samozrejme, potešila a tak ako vždy som bola pripravená vydať zo seba maximum. Vo svojom vnútri som to však mala upratané tak, že sa na nič nespolieham a nič neočakávam. Ani vo sne by mi nebolo napadlo, že by sa táto úžasná vec podarila.

Matúš: Ani my sme presne nevedeli, na aký kasting ideme. Prišli sme sa len ukázať a v tréme niečo predviesť pred kamerami. Zrejme tréma nebola taká veľká, aby to narušilo naše vystúpenie.

Zuzana Štelbaská vás oboch počas kastingu spontánne postavila vedľa seba, netušiac, že raz z vás bude moderátorská dvojica. Ako ste si z pracovnej stránky sadli?

Zuzka: S Matúšom sme sa poznali z rádia, v ktorom sme obaja pracovali. No vysielali sme každý v úplne inom čase a nemali sme tak príležitosť spoznať sa bližšie. Výber nás dvoch ako moderátorskej dvojice ma veľmi prekvapil, no naozaj potešil. Už na kamerových skúškach nám to s minimálnou prípravou veľmi príjemne ladilo. Úprimne si na Matúšovi vážim jeho ľudskosť a ľahkosť, ktorú do vysielania prináša.

Matúš: Áno, poznali sme sa z čisto pracovného hľadiska. Teraz, ako trávime viac času spolu, zisťujem, že Zuzka je neskutočne pracovitá, pedantná a krásne ľudská. Je hlavne uveriteľná a sama sebou, to sa mi na nej najviac páči.

Je pre vás táto práca splneným snom?

Zuzka: Pre mňa určite áno, s Teleránom som vyrastala. Už ako redaktorka som bola za šancu veľmi vďačná a snívala som o tom, že raz sa možno dostanem k pozícii moderátorky. Podarilo sa, veľmi sa teším.

Matúš: Určite je to skvelá pozícia pre moderátora, ktorý sa nebojí živého vysielania. Roky v rádiu ma na to pripravili. Samozrejme, že je to splnenie sna. Vieme, koľko ľudí bolo na kastingu, že bol náročný. Záujem o túto prácu je obrovský.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia