Nová posila Telerána Lucia Hlaváčková (29) sa vybrala v šľapajach svojich predkov. Rovnako, ako kedysi jej slávny dedko a otec si vďaka talentu a svojej bezprostrednosti buduje televíznu kariéru.

Keďže máte známe priezvisko museli ste často v minulosti odpovedať, čo máte spoločné s pánom Oldom Hlaváčkom (88) alebo aj vaším otcom Ivom Hlaváčkom (56) alebo to bolo skôr výnimočné?

Sem-tam sa ma niekto opýtal, či poznám Olda Hlaváčka. Niekedy som zo žartu odpovedala, že nie.

Takéto otázky vás obťažovali alebo naopak?

Ako-kedy. Po zistení, že som jeho vnučka, boli reakcie rôzne. Ľudia sa z toho tešili, čo bolo milé. Nie­ktorí mali uštipačné reči, na ktoré som ako dieťa nevedela reagovať.

Vďaka otcovi a dedkovi ste sa dostali do zákulisia divadla aj vtedajšej Slovenskej televízie. Ako toto prostredie na vás pôsobilo?

Pri dobrom divadelnom predstavení odjakživa zažívam príval pozitívnej energie. Ako dieťa som si predstavovala všeličo, aj to, že raz budem stáť na divadelných doskách. Keď ma otec zobral do práce, bol to pre mňa sviatok. Priestory televízie ma vždy fascinovali. Súdiac podľa mojej profesie, asi sa mi to dostalo pod kožu.

So sestrou má výborný vzťah.
Zdroj: Archív NMH

Okrem toho, že máte známeho otca, starého otca, dokonca aj strýka, lebo ten tiež veľa hrával, vaša sestra Michaela (33) je veľmi úspešná modelka. Aký máte vzťah?

Silný. Aj keď sme v mnohom odlišné nezaprieme, že sme sestry. Rozumieme si. Náš vzťah utužila aj jej kariéra. Od 14 rokov cestovala po svete a nebola dlhé mesiace doma. Vtedy sme si podľa mňa obe uvedomili, aké sme si vzácne a naše puto to ešte viac upevnilo.

Vás osobne modeling nikdy nelákal?

Aj sestra ma zobrala do práce. Odhliadnuc od predpokladov, ktoré človek musí mať, aby sa mohol venovať modelingu, je to veľmi náročná práca. Byť neustále na cestách v lietadle, striedať časové pásma a potom od štvrtej rána 15 hodín fotiť a tak dokola. Asi by ma porazilo. (Smiech.)

Ako čelí narážkam typu, že prácu v Markíze jej niekto vybavil? Čítajte na ďalšej strane!

Diskusia