Moderátorka TV JOJ Aneta Parišková (48) je už desať rokov ambasádorkou darcovstva krvi Slovenského Červeného kríža. „Ešte donedávna som chodila darovať krv a vyzývala ďalších, aby sa pridali. Teraz budem darcov krvi prosiť, aby darovali krv nám, pacientom s rakovinou krvi,“ priznala nám.

Vďaka chorobe sa, paradoxne, cítim silnejšia a šťastnejšia než predtým
Aneta Parišková

Napriek diagnóze, ktorá vás postretla, ste pre mnohých ľudí s podobným osudom inšpiráciou, ako sa nevzdať a žiť život naplno. Ako vonkajší pozorovateľ mám pocit, že vás choroba v ničom nezastavila a venujete sa práci, podnikaniu, projektom tak ako v minulosti. Je to tak alebo sa mýlim?

Naďalej sa venujem všetkému, čo milujem, teda rodine, priateľom, práci, škôlke, no ešte vášnivejšie ako doteraz. Vždy som bola aktívny človek, pasivita a stereotyp by ma zabili. A predsa ťažká choroba urobila výrazné zmeny v mojom živote. Začala som viac myslieť na seba. Moja fyzická a duševná pohoda sa pre mňa stali prioritou, snažím sa byť k sebe láskavejšia a ohľaduplnejšia. Celkom vedome sa vyhýbam toxickým ľuďom, častejšie hovorím nie a prestala som sa snažiť všetkým vyhovieť. Prestala som sa trápiť napríklad tým, prečo ma niekto nemá rád alebo je ku mne nepríjemný. Už mi na tom nezáleží. Sústredím sa na ľudí, ktorí ma majú radi a ktorých mám rada ja. To sú pre mňa zásadné životné zmeny.

Popri práci v spravodajstve TV JOJ stále moderuje aj súkromné podujatia. Na snímke so spisovateľom ĽUBOMÍROM FELDEKOM.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

To znamená, že ste kompletne zmenili prístup k svojmu životu.

Áno, a okrem zmien, ktoré som už spomínala, pracujem len toľko, koľko vládzem a koľko ma teší. Vyslovene si plánujem čas na oddych a na rozdiel od minulosti si už oddychovanie nevyčítam. Snažím sa tráviť čo najviac času s deťmi, veľa sa s nimi rozprávam, smejem a neustále ich objímam. Chalani sa o mňa boja, minule ma nechceli pustiť ani na kolotoče, že nech idem len na labute, aby som nemala stres. (Smiech.)

Ako zmenila choroba Anetin život sa dočítate na druhej strane...

Diskusia