Zábery, v ktorých sa Maroš Kramár (61) vo vysielaní TV JOJ dotkol zadku maskérky, sa uplynulý týždeň stali hlavným predmetom mediálneho záujmu.

Produkcia jojkárskej relácie Inkognito v záverečných titulkoch odvysielala záber, v ktorom sa herec Maroš Kramár prstom dotkol pozadia maskérky. Tá počas prestávky vykonávala svoju prácu a líčila jeho kolegov. Incident za posledné dni vyvolal obrovskú vlnu kritiky a spoločnosť rozdelil na dva tábory. Jeden tvrdí, že herec sa dopustil sexuálneho obťažovania či zaradenie konkrétnych záberov na televíznu obrazovku nebolo vhodné, pretože zobrazovalo ženu ako sexuálny objekt. Druhá strana sa postavila za umelca. Kramár záležitosť považuje za smiešnu a tvrdí, že sa rozhodne sexuálneho obťažovania nedopustil.

Vedeli ste, že záverečný zostrih s maskérkou plánuje televízia odvysielať v rámci relácie Inkognito?

Zostrih tejto relácie som vôbec nevidel a dozvedel som sa o ňom, až keď mi deň po jeho odvysielaní telefonovali novinári. Najprv som netušil, o čo ide, ale keď som si záver relácie pozrel, pripadalo mi to ešte smiešnejšie a zbytočne nafúknuté. Odohralo sa to počas prestávky, navyše v čase pandémie bez prítomnosti divákov. Vôbec som netušil, že to sníma kamera a že sa to použije vo vysielaní. Napriek všetkému mi to vôbec neprekáža, pretože nemám pocit, že by som tým niekoho urazil, ponížil alebo niekomu ublížil.

FOTOGRAFIE ZÁLETNÍKA KRAMÁRA NÁJDETE V GALÉRII

Ako by ste vysvetlili, čo sa v relácii udialo?

Na úvod musím povedať, že som absolútne proti sexuálnemu obťažovaniu aj proti násiliu či už fyzickému, alebo psychickému. Neznášam ľudí, ktorí násilie páchajú. Každý, kto ma pozná, vie, že som džentlmen. Mladších kolegov napríklad učím, že dámam treba vždy bozkávať ruku. Ženy milujem celý svoj život a veľmi si ich vážim. Predovšetkým mám rád emancipované ženy, ktoré sa o seba vedia postarať.

Celá táto kauza je podľa môjho názoru úplne nezmyselná. Samozrejme, chápem, že sú medzi nami ženy, ktoré sexuálne obťažovanie, ba dokonca násilie zažili na vlastnej koži a je mi to veľmi ľúto, ale treba hľadať vinníkov v tých konkrétnych prípadoch. Aby však mne zničili život preto, že nejaké ženy boli obťažované alebo znásilňované, je absolútne pomýlené…

Skontaktovali ste sa s vizážistkou Martinou Glaser? Vnímala vaše správanie ako obťažovanie?

Na celej tejto veci je najzvláštnejšie, že tu nie je žiaden žalobca. Maťa je moja kamarátka a povedala mi, že to vôbec nevnímala ako obťažovanie. Brala to ako žart v našom kolektíve, kde sa všetci roky poznáme. Situácia došla až tak ďaleko, že dnes ju ľudia odsudzujú za fotografie, ktoré nafotila pred pätnástimi rokmi. Robia z nej niekoho, kým vôbec nie je. Fotografie, ktoré vznikli, boli na základe jej slobodnej vôle, ale vytiahnuť ich teraz a súdiť ju podľa nich? Celé je to zvrhlé a pripomína mi to film Kladivo na čarodejnice v 21. storočí. Je to skrátka nezmysel!

Pani novinárka Kovačič-Hanzelová sa absolútne pomýlila a mala by si vstúpiť do svedomia, pozrieť sa na svoj život a potom moralizovať. Vyzvala totiž ženy, aby jej posielali svoje skúsenosti so sexuálnym obťažovaním, lenže ja som nikoho neobťažoval. Nerozumiem, prečo pletie hrušky s jablkami. Zároveň robila online vysielanie cez sociálnu sieť na túto tému bez toho, aby mi dala priestor vyjadriť sa. Prečo? Veľmi ľahko sa hodnotí bez toho, aby sme poskytli priestor druhej strane.

Aby som sa však vrátil k podstate veci, osobne by som sám odsúdil človeka, ktorý by obťažoval ženu v práci, v autobuse alebo niekde na zastávke. Nič také som však neurobil. Nikoho som neobťažoval ani neobťažujem. Nedotýkam sa len tak cudzích ľudí. Opakujem, Maťu poznám dlhé roky a celé to vzniklo len v rámci pracovnej zábavy. Je poľutovaniahodné, kam celá situácia dospela. Zároveň ma to núti zamýšľať sa, čo bude s našou budúcnosťou a kam vlastne ako spoločnosť smerujeme…

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Veronika Remišová: Ministerka pre investície a rozvoj

Veronike Remišovej hekli počítač aj telefón: Na záškodnícke akcie je vraj zvyknutá

Život dobrodružného námorníka na pustom ostrove bol prvé mesiace ťažký.

Skutočný Robinson: Vyriekol želanie, ktoré sa mu splnilo, a strávil štyri roky osamote

Paris Hilton

Veľký trapas PARIS HILTON: Čím si rozhnevala priateľov?

Ilustračná snímka

Tak na toto nie sme zvyknutí: Prezidentka prekvapila nezvyčajným outfitom

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia