Na sociálnych sieťach jej priali smrť. „Ak si vypočujete rodičov, ktorým niekto zabil dieťa, povedia, že chcú spravodlivosť, ale páchateľovi neprajú to isté… Čo sa však dnes deje v súvislosti s koronou, tomu nerozumiem a som z toho šokovaná,“ priznala nám moderátorka, spisovateľka a riaditeľka Domova sociálnych služieb v Pezinku Renáta Názlerová (53).

Čo je dnes, je výsledkom toho, čo bolo, a to, čo bude, je výsledkom toho, čo je dnes.
Renáta Názlerová

Mnohí, ktorí sa dali zaočkovať a dostali kovid, dokonca s ťažkým priebehom, teraz očkovanie a jeho účinky spochybňujú. Aký je váš názor?

Ja vám to poviem otvorene. Trikrát som v priebehu svojho života mala zápal pľúc. Som astmatik, teda ideálny prípad na kovid, a to nemá s hmotnosťou nič spoločné. Možno to súvisí s tým, že ako dieťa som vyrastala pri Slovnafte. Neviem. Ale mám tento problém, viem o ňom, práve preto som sa aj kovidu bála. Nie som naivná, aby som verila, že mňa to obíde, a ak neobíde, tak to zvládnem bez ťažkostí. Preto som sa dala očkovať.

Nedávno prekonala kovid. Desať dní ležala vo vysokých horúčkach, pre ktoré dokonca upadala do bezvedomia. Veľkou oporou v tých chvíľach jej bol milovaný manžel.
Zdroj: INSTAGRAM/RENATA.NAZLEROVA

Čiže dopredu som urobila všetko pre to, aby som minimalizovala potenciálne problematický priebeh ochorenia. Bolo mojou psou povinnosťou to pre seba spraviť. Bohužiaľ, nestihla som tretiu dávku, ale, chvalabohu, mala som aspoň prvé dve. Vyliečila som sa a hneď ako to bude možné, pôjdem aj na tretiu dávku a keď bude treba, tak aj na dvadsiatu piatu. Nepripadá mi vtipné, ak si z kovidu niekto robí žarty. Zrejme na vlastnej koži nezažil, čo to v skutočnosti je.

Chcem ešte zdôrazniť, že som očkovaná aj proti klasickej chrípke, aj na pneumokoky, lebo keď to lekári odporúčajú, tak neváham a urobím to pre seba. Myslíte, že keď ma vo februári medzi prvými očkovali, tak som nemala strach? Samozrejme, mala som, ale čo je horšie? Mať reakciu na očkovanie, kde vážnejšie príznaky sa podľa štatistík prejavia u jedného človeka z 10-tisíc prípadov, alebo dostať kovid, kde je pravdepodobnosť problematického až fatálneho priebehu u jedného človeka zo sto prípadov? Veď na toto ani nemusím študovať vysokú školu, aby mi bolo jasné, kde podstupujem väčšie riziko.

Neprajné komentáre už nebude tolerovať! Viac sa dočítate na ďalšej strane...

Diskusia