Politička Monika Beňová (52) prežíva krásne chvíle. Onedlho sa po druhý raz stane mamou.

Rodiť budete v nemocnici na Antolskej v Petržalke. Rozhodli by ste sa rovnako, aj keby nebol Covid-19, keďže viaceré známe slovenské ženy si odskočili porodiť do susedného Rakúska?

Nie. Nevidím na to dôvod. Rodila som na Bezručovej pred 32 rokmi, keď tam ani nefungoval výťah a pôrodníčkou bola obvodná lekárka. Nepozerám na pôrod z pohľadu svojho komfortu. Na Antolskej je jedno z najlepších prenatálnych oddelení a ja chcem pre dcérku to najlepšie a najbezpečnejšie. Pred rokmi som spala už aj v pivnici v spomínanej Bezručovej nemocnici, takže nič horšie už teraz nehrozí. Myslím na deti, nie na vlastné pohodlie.

Prečo nechcete, aby bol partner pri pôrode, keď je tá možnosť?

Debatujeme o tom. Niežeby som to vyslovene nechcela. Len pôrod považujem možno za poslednú intímnu chvíľku medzi maminkou a dieťatkom a ocko môže navyše prísť, hneď ako už bude dieťatko na svete. Ale ešte debatujeme. Môj partner je v argumentoch veľmi presvedčivý. (Smiech.)

FOTOGRAFIE NASTÁVAJÚCEJ MAMIČKY NÁJDETE V GALÉRII

V čase, keď sa vám narodil syn, nebol internet ani žiadne pôrodné duly. Stačilo chodiť do poradne ku gynekológovi. Nie sú duly len novodobý rozmar?

Myslím, že je to každého osobné rozhodnutie. Ja ani ten internet veľmi v tomto smere nesledujem. Podľa mňa treba načúvať dieťatku a to mame vždy napovie, čo potrebuje. Ale každá žena sa má v prvom rade rozhodnúť sama tak, aby sa cítila komfortne.

S tehotenstvom, pohlavím dieťatka ani s jeho menom ste nerobili žiadny teatrálny ceremoniál. Nechceli ste napínať mediálny svet do poslednej chvíle, ako to robievajú ľudia z nášho šoubiznisu?

Nie som v šoubiznise. Som politička. Keď sme už vedeli, že všetko je v poriadku a že naše šťastíčko je dcérka, tak sme sa o túto informáciu primeraným spôsobom podelili. V princípe som to nepovažovala za nevyhnutné, ale keďže, žiaľ, táto informácia prenikla k niektorým médiám iným spôsobom, tak sme to oznámili verejne. Inak by sme určite ešte počkali.

Prezradíte termín, kedy sa má malá Lea narodiť a či budete rodiť prirodzenou cestou alebo nebudete nič riskovať a bude to cisársky rez?

Ja naozaj neviem, ako prebehne pôrod, to nechám v plnej kompetencii odborníkov. Kedy to bude, to si necháme pre seba. Naozaj si nemyslím, že sa do pôrodnice musíme súkať cez fotografov. Chceli by sme si ten nádherný deň užiť sami.

Spečatia s partnerom po pôrode svoju lásku? Celý rozhovor s Monikou Beňovou nájdete na našom webe už v nedeľu 13. septembra 2020.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia