Radosť z nového člena domácnosti JURAJOVI BAČOVI (32) kazí klamár, ktorý v jeho mene mámi fotografie od žien.

Film Amnestie, v ktorom Juraj Bača stvárňuje hlavnú postavu a pre ktorý prešiel náročnou fyzickou prípravou, je nominovaný na sedem Českých levov. V práci sa slovenskému hercovi darí, v súkromnom živote však prežíva turbulencie.

Kamarátka z detstva

Na stretnutie prišiel rozhorčený. Niekto zneužil jeho meno a snímky zo sociálnych sietí. V mene Juraja Baču mámi od žien obnažené snímky s tým, že podvodník sa odvoláva na vieru v Boha. Som predsa veriaci, ako by som mohol zneužiť vaše foto?! Tvrdí podvodník v Jurajovom mene svojim obetiam. Herec je pripravený riešiť situáciu s pomocou polície, už sa obrátil aj na správcov sociálnych sietí.

 

„Kontaktovalo ma asi 80 žien s otázkou, či som to naozaj ja. Nikdy by mi nenapadlo takto oslovovať cez sociálne siete neznáme dámy,“ tvrdí. Je pohoršený aj preto, že neznámy muž zneužíva na tento účel vieru v Boha. Juraj je rodák z Galanty, pochádza z rodiny, ktorá vyznáva kresťanské hodnoty. Na dôvažok, od gymnaziálnych čias sa aktívne venuje charite. S kamarátmi a kamarátkami, ktorí rovnako zmýšľajú, organizovali v rodnom meste celých desať rokov charitatívne koncerty. Keď sa v rozhovore vracia na začiatok, nevdojak sa pri tom usmieva.

„Boli sme zapálení pre dobrú vec, chceli sme pomáhať. Vo vianočnom čase sme zorganizovali koncert, postavili sme sa v kostole pred oltár, hrali sme a spievali, sem-tam sme zatiahli trocha falošne. A keď aparatúra začala chytať spätnú väzbu a pískať, ľudia si zapchávali uši. Ale neodradilo nás to.“

Pred viac ako desiatimi rokmi vyzbierali 12-tisíc slovenských korún, na poslednom ročníku, na ktorom vystúpila Nela Pocisková, Sisa Sklovská a Sima Martausová, to už bola suma vo výške 4 200 eur, na koncert prišlo takmer 800 ľudí. Organizátori venovali peniaze Jurajovej kamarátke z detstva Kataríne, lepšie povedané, jej synovi Andráškovi, ktorý má dva a pol roka a narodil sa s vážnym telesným hendikepom.

˃˃˃ Fotografie zo života Juraja Baču nájdete v galérii. ˂˂˂

„S Katkou sme vyrastali na jednom sídlisku. Viem, že každý deň, týždeň, mesiac je práve teraz pre Andráška kľúčový, pretože momentálne sa rozvíja jeho pohybový aparát. Iba jedna jeho rehabilitácia stojí približne 800 eur. A hoci prognózy zneli, že celý život bude ležiaci, keď som Katku nedávno navštívil, jej syn, hoci s ortézami, chodí. Je to ako zázrak. Pomohli práve rehabilitácie a operácia v Nemecku. To všetko však rodinu stojí nemalé peniaze, preto potrebujú pomoc.“

Jurajovi sa pre Katarínu a jej syna podarilo získať ďalšie peniaze, a to 5 200 eur vo verejnoprávnej televízii v súťaži Čo ja viem. Bohužiaľ, zatiaľ nebudú môcť pomáhať ďalším rodinám v núdzi formou charitatívneho koncertu v Galante.

„Keď sme s týmto koncertom začínali, boli sme nadšení študenti, partia stredoškolákov. Postupne sa z nás stali pracujúci ľudia, otcovia, manželia, manželky a matky. Prišli povinnosti, ostatné ročníky sme organizovali doslova s vypätím síl. Posledný, desiaty ročník predvlani bol veľkolepý, urobili sme za ním tri bodky. Zatiaľ stačí a uvidíme, ako ďalej.

Vyzvali sme mladých ľudí, ak má niekto záujem prebrať to po nás, poskytneme kontakty, know-how. Nikto sa však nenašiel. Boh to však zariadil tak, že keď sa nekonal charitatívny koncert vlani v Galante, dal mi šancu získať peniaze na pomoc iným práve spomínanou televíznou súťažou. Konala sa v čase, keď sme po iné roky nosili konkrétnej rodine peniaze ako výťažok z koncertu.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Katherine Schwarzenegger

Schwarzeneggerova dcéra si vie vážiť skutočné hodnoty: Toto je jej najkrajší darček

Nakazeným je bývalý manžel VOJVODKYNE CAMILLY, 80-ročný Andrew Parker Bowles.

Ďalší výskyt koronavírusu v blízkosti kráľovskej rodiny: Jej členovia sú v ohrození

Ilustračná snímka

Čo všetko vyjadrila niekoľkými vetami... Múzy boli k Eve Krížikovej (†85) štedré od detstva

Záber, ktorý dojal fanúšikov.

Vyznanie IVANY GOTTOVEJ: Zverejnila dojemnú fotku, z jej posolstva sa tisnú slzy do očí

Námestie Giraltoviec je už niekoľko dní vyľudnené.

Nešťastná dohra lyžovačky a veľký paradox: Koronavírus zachránil Giraltovčanom futbal

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia