Miriam Jarošovej (51) sa dlhoročná chronická diagnóza podpísala pod kvalitu vlasov. Otvorene priznala, že začala nosiť parochňu.

Odkedy pôsobíte na televíznej obrazovke, mám pocit, že vám to dodalo sebavedomie a minimálne pred kamerou sa cítite podstatne uvoľnenejšie. Ako dlho vám trvalo zvyknúť si jednak na kameru a vôbec na všetko, čo s televíziou súvisí?

Áno, cítim sa uvoľnenejšie, síce nie vždy, ale myslím, že je to lepšie, než keď som začínala. Trvalo mi dosť dlho, kým som si zvykla na mikrofón a kameru, na to, že si treba obliecť to, čo vám pripraví kostymérka, a že musíte byť výraznejšie namaľovaná, než je človek zvyknutý, práve pre svetlá v štúdiu. Nemyslím si, že som pod drobnohľadom médií, to vôbec nie. Ľudia ma sem-tam spoznávajú, ale sú milí, nepríjemných skúseností mám minimum.

Spomeniete si ešte na svoje prvé vysielanie?

Bolo to v RTVS v rannom vysielaní, tuším to bol ranný magazín, išlo sa hneď naživo... No čo vám poviem – bol to obrovský stres.

Ako často dostávate otázku, aké bude počasie, od neznámych ľudí a možno aj rodinných príslušníkov? A nie je to občas obťažujúce?

Otázka o počasí je častá, mnohí touto otázkou začínajú rozhovor a priznám sa, že niekedy to naozaj obťažuje, no pýtajúci sa nemôže vedieť, že takú otázku som v ten deň dostala od viacerých. Snažím sa slušne odpovedať a pridať úsmev. Keď sa rozhovor rozvinie, neprekáža mi to, rada sa rozprávam, keď je o čom, a netrvám na tom, aby sme sa rozprávali o počasí. (Smiech.)

FOTOGRAFIE ZNÁMEJ METEOROLOGIČKY NÁJDETE V GALÉRII

Aké počasie máte rada vy? Ste teplomilný typ alebo máte radšej zimu?

Mne vyhovuje tak do 25 °C, pokojne dážď, bez vetra... A keby sa dalo, po celý rok. Ale to by som musela žiť niekde inde, nie na Slovensku.

Na televíznej obrazovke ste začali nosiť parochňu. Prečo?

Mám chronickú chorobu a tá sa podpísala aj pod stav mojich vlasov. Napriek tomu, že som sa snažila vlasy a ich akú-takú kvalitu a množstvo udržať pomocou výživových doplnkov, vodičiek a sér, nebolo to ono. V práci sa mi vlasy stále namáhali, a tak padlo rozhodnutie, že skúsime parochňu.

Ako sa vám s ňou prvýkrát vysielalo?

Napriek tomu, že parochňa bola pre mňa naozaj niečo nové, zvykla som si pomerne rýchlo. Najväčší stres som mala z toho, aby bola farbou a strihom čo najviac podobná mojim vlastným vlasom, ale nakoniec to bolo jednoduchšie, než by sa mohlo zdať.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Do úst nevložia ani kúsok mäsa! TIETO HVIEZDY prepadli VEGÁNSTVU

Populárne články
Viera Szijartová na JIS pľúcneho oddelenia pracuje dvanásť rokov.

Sestrička z kovidovej JIS pracuje v kuse od októbra: Vidím, ako sa dusia moji rovesníci!

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Medzi Meghan a Buckinghamským palácom to vrie: Hádžu na seba špinu. Na čej strane je pravda?

Starosta MARIÁN MURÍN nám cituje z listu, ktorý posielajú premiérovi.

Oravčania píšu premiérovi: Pustite naše deti do škôl

Profesor Krčméry pracuje v prvej línii, zúčastňuje sa na testovaní.

Máme tu novú epidémiu: Prečo podľa Krčméryho stále nevidíme výsledky lockdownu?

Separ a Tina s deťmi.

Opäť spolu? SEPAR vzal TINU aj s deťmi na luxusnú dovolenku do Dubaja

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia