Herečke a moderátorke Martine Zábranskej (28) sa darí v pracovnej sfére aj v súkromí. Len začiatkom leta potvrdila svoj vzťah so známym českým hercom Jiřím Dvořákom (55) a nám priznala, že momentálne je veľmi šťastná.

Aké ste mali leto?

Musím povedať, že toto leto bolo čarovné. Strávila som ho s výnimočnými ľuďmi, stihla som dovolenku pri mori, navštívila pár českých miest úplne prvýkrát a spoznala som zaujímavých, inšpiratívnych ľudí. Pracovne som si trochu vydýchla. Žiadne náročné projekty neboli a mohla som byť plnohodnotne v rádiu.

Nemôžem si pomôcť, ale vaša televízna kariéra moderátorky mi tak trošku pripomína kariéru Moniky Zázrivcovej (37). Vidíte tam aj vy nejakú paralelu?

Neviem úplne, či tam vidím paralelu, možno tak v tom, že obe sme začínali v rádiu a obe sme sa dostali do podobných televíznych projektov. Monika v Daj si čas, ja v Naj škole… Máme podobné mená aj výzor, no keď sa zamyslím, paralela tam asi aj je. (Smiech.)

Ako ste už spomenuli, od septembra sa každú sobotu ráno objavíte v relácii Naj škola. Akou ste boli študentkou?

Začalo sa to poctivými jednotkami na základnej, pokračovalo to ľahkým poľavením na strednej a tendenciou vôbec prejsť na vysokej. (Smiech.) Študovať ma veľmi bavilo, vždy som mala šťastie na spolužiakov, zo školských čias mam silné kamarátstva, ktoré trvajú dodnes. Boli sme dosť uletení a smiech nechýbal skoro nikdy. Keby som sa mohla vrátiť do školských lavíc a zažiť to znova aspoň na deň, neváhala by som ani minútu.

Aj ste sa zúčastňovali na rôznych mimoškolských aktivitách, prípadne súťažiach?

Jasné, skoro stále. Niektoré boli len pokus a omyl, napríklad matematická olympiáda, ale bola to dobrá cesta, ako sa na deň uliať z vyučovania. Niektoré aktivity sa však stali každoročnou záležitosťou. Vždy som inklinovala k umeniu, takže Hviezdoslavov Kubín bol povinná jazda, povedala by som až vášeň. Milovala som geograficko-turistický krúžok s naším triednym učiteľom, brával nás na túry do prírody. Branné cvičenia, športové turnaje, športové dni, deň zdravia, deň narcisov… Všetko to malo svoje čaro a tešili sme sa z každej mimoškolskej aktivity, ktorá štúdium ozvláštnila. Rada spomínam na hodinu podnikania na vysokej škole. Náš vyučujúci bol toho názoru, že najlepšie sa naučíme praxou. Každý tím študentov dostal päť eur na založenie biznisu a mali sme z toho svojou šikovnosťou urobiť čo najväčší zisk.

Relácia vznikla podľa námetu moderátora Milana „Mima“ Ambróza.
Zdroj: RTVS

Keby bola možnosť, prihlásili by ste svoju vtedajšiu školu do relácie Naj škola?

Určite. Je to výborný projekt pre školy z celého Slovenska. Víťaz získa 10-tisíc eur, čo je pre mnohé školy nepredstaviteľná pomoc, aby mohli žiakom kúpiť, čo potrebujú. Navyše je to napínavé, zábavné, plné nečakaných momentov a skvelej energie. A opäť sa vraciam k tomu, že je to skvelý spôsob, ako sa uliať z vyučovania a školské predmety zažiť zábavnou formou. Pre mnohé školy z ďalekých miest to bol aj výlet. Takže ja by som neváhala a svoju školu prihlásila.

Ktoré školské predmety boli vašou parketou? V čom ste vynikali a ktorý predmet vám na druhej strane nebol úplne po chuti?

Neviem úplne povedať, v ktorých som vynikala, na každom predmete sa dalo nájsť niečo zaujímavé a veľmi to záviselo aj od prístupu vyučujúceho. Ale najviac ma bavila asi geografia, občianska náuka, umenie a kultúra, dejepis, skôr také humanitné predmety. Naopak, niekedy som bojovala s fyzikou, matematikou a chémiou.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia