Moderátor zábavno-hudobnej šou Hit roka na obrazovkách Jednotky Ján Žgravčák (44) je síce celý profesijný život spätý so športom, ale málokto vie, že s kamarátmi si v minulosti založil rockovú kapelu, ktorá hrá dodnes.

Keď RTVS odhalila meno moderátora šou Hit roka, mnohé médiá písali, že televízia „stavila na novú tvár“. Ja by som skôr povedala, že vám ponúkla zaujímavú príležitosť, keďže nováčikom v médiách nie ste. Ako reláciu po pár odvysielaných dieloch zatiaľ hodnotíte?

Aj mňa to tak trochu pobavilo, keďže je pravda, že v médiách pôsobím už 25 rokov. RTVS mi dala už v nedávnej minulosti príležitosť moderovať aj iné ako športové programy, napríklad seriál krásnych koncertov Slovensko Advent či charitatívny program Noc nádejí pre nadáciu Kvapka nádeje. No vo večernom zábavnom programe som v takejto pozícii ešte nebol. Beriem to ako výzvu a šancu ukázať, že športoví komentátori sú všestranní.

A čo reakcie okolia? Nemyslím teraz len rodinu, ale širšie okolie. Ako na vaše účinkovanie v Hite roka zatiaľ reagujú?

Stretol som sa len s pozitívnymi ohlasmi. Okrúhle výročie vzniku Slovenskej republiky je skvelá príležitosť zaspomínať si na to, čo sme všetci spolu prežili, a pozrieť sa na tieto udalosti trochu inak, s odstupom času, s nadhľadom a určite aj s humorom. Divákov to môže zaujať aj preto, že na niektoré veci už zabudli a takto si ich radi pripomenú.

V úlohe glosátorov sa striedajú mnohé zaujímavé tváre. Na snímke s JÁNOM ŽGRAVČÁKOM aj MARIÁN LEŠKO, ADELA VINCZEOVÁ a MICHAL KUBOVČÍK.
Zdroj: RTVS

Keďže v rámci RTVS oficiálne zastávate pozíciu riaditeľa sekcie športu, toto je asi príjemné odskočenie od pracovnej rutiny. Vnímate to tak?

Netvrdil by som, že táto práca a ešte po takom krátkom čase prináša nejakú pracovnú rutinu. Je to pestré, každý deň sa deje niečo nové a zaujímavé. Každopádne výroba relácie Hit roka je veľmi zaujímavá a príjemná práca, pretože spolupracujem so štábom nadšených profesionálov a tvorivých ľudí a so skvelými glosátormi a hosťami.

Mali ste pred začiatkom moderovania úplne nového formátu z niečoho obavu?

Nebolo sa čoho obávať, keďže scenár skvele pripravil Tomáš Hudák a všetky ostatné veci sme mali vopred odkonzultované a naplánované. V štúdiu sedia diváci, ktorí sa chcú zabávať, a presne to im prináša panel glosátorov. Počúvame známe hity v podaní umelcov, ktorí hrajú a spievajú naživo – to jednoducho musí fungovať a páčiť sa divákom. A som rád, že to tak naozaj je.

Rozhovor pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia